יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט ושר האוצר יאיר לפיד החליטו "להוריד פרופיל" בסוף השבוע ולא להגיב על מסע הדילוגים של שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי במטרה לחדש את התהליך המדיני, כמו גם על ההתנצלות הישראלית בפני טורקיה חרף התגובות הסוערות שהניבו המהלכים בזירה הפוליטית.

בלשכתו של יו"ר יש עתיד טענו כי הוא עשוי להגיב רק היום (ראשון). דוברו של בנט טען אתמול כי שר הכלכלה והמסחר ימסור את עמדתו רק בתום ישיבת הקבינט הארוכה, כדבריו, שתתקיים היום. בנט מתח בשבוע שעבר ביקורת על דברי אובמה נגד הבנייה בהתנחלויות. חבר מפלגתו, ח"כ יוני שטבון, אמר אתמול כי "ההתנצלות בפני הטורקים היא תקיעת סכין בגב לוחמי צה"ל ומפקדיו".

לפיד מצדו הבהיר לכל אורך מערכת הבחירות כי חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים הוא תנאי לחבירתו לממשלה. בשבוע שעבר טענו גורמים בסביבתו של ראש הממשלה כי בנימין נתניהו החליט שלא להזמין את בנט ולפיד לארוחת הערב שקיים עם אובמה משום שהם "עוסקים בענייני פנים ולא בנושאי חוץ".

בנט ולפיד בטקס ההשבעה בכנסת, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

במכתב לתומכיו ששיגר לפיד אתמול, הוא סיכם את חוויותיו מביקורו של אובמה, מבלי להתייחס לאירועים האחרונים מול טורקיה. "שוחחתי ארוכות עם ג'ון קרי על הצורך בחידוש תהליך השלום", סיפר בלקוניות על השיחה ביניהם, ואחר כך תיאר פגישה חטופה עם הנשיא האמריקאי בתום ארוחת הערב שאליה כן הוזמן, בבית הנשיא: "אחרי הברכות והמנות האחרונות הובילו כמה מאיתנו לחדר אחורי שם היתה לנו הזדמנות לדבר שוב עם הנשיא אובמה. 'אני מצפה לכך שנעבוד ביחד', הוא אמר לי, 'הפעם לא היתה לנו הזדמנות, אבל הייתי רוצה שנשב ונדבר'. אמרתי לו שאבדוק ביומן אבל נדמה לי שאוכל לפנות לזה זמן".

לדברי לפיד, "באותה ארוחת ערב הצטלמתי שוב עם הנשיא, שגובהו 1.90 מ'. אחר כך עם ג'ון קרי, שגובהו כ-2.00 מ'. אחר כך עמדתי בצד עם נפתלי בנט, שבדומה לי לא מגיע ל-1.75 מ' גם עם שרפרף ועקבים. בשלב מסוים ניגשה אלינו בחיוך גדול ומקסים מלכת היופי החדשה, טיטי אייאנו, שמעבר ל-1.82 מ' שלה גם לבשה עקבים גבוהים במיוחד. "אח," לחשתי לבנט, "לא נשברים, גם אם היא מבקשת, לא מצטלמים איתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ