פוליטיקה חדשה גם במימונה: לפיד נשאר בבית

יו"ר יש עתיד חרג מהמנהג ולא השתתף באף חגיגה. נתניהו, לעומתו, הצטרף למימונה באור עקיבא, ויחימוביץ' חגגה באירוע סגור לתקשורת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר האוצר והפוליטיקאי הטרי יאיר לפיד (יש עתיד) החליט לחרוג מהנוהג המקובל בקרב השרים וחברי הכנסת, ולא להצטלם הערב (שני) לועס מופלטה טרייה בחגיגות המימונה שמתקיימות ברחבי הארץ. חברי סיעתו, ובהם סגנו במשרד האוצר מיקי לוי, בחרו להשתתף בחגיגות השונות.

לעומת יו"ר יש עתיד, ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בחגיגת המימונה באור עקיבא שהתקיימה בהיכל התרבות המקומי. נתניהו, שנכח באירוע עם אשתו שרה, אמר כי "עם ישראל עובר ממצה ומרור למופלטה ודבש", וביקש להודות לשוטרים ולכוחות הביטחון על עבודתם לאורך ימי החג.

ראש הממשלה התייחס באירוע גם לתאונות שאירעו בימים האחרונים ואמר כי "אני מבקש לשתף אתכם בתחושה הקשה שיש לי על המשפחות ששכלו את יקיריהם בתאונות הדרכים, ועל משפחת א-סריעה שאיבדה שלושה מבניה בטרגדיה בחוף אשקלון. שוחחתי עם חסן, אב המשפחה ואמרתי לו שאני מדבר בשם כל אזרחי ישראל ואני מחזק אותו, שימצא יחד עם שאר בני המשפחה את תעצומות הנפש להתגבר על האסון".

3 מתוך 3 |
נפתלי בנט ואורי אורבך בנתיבות, הערב
1 מתוך 3 |
נתניהו במימונה באור עקיבא, הערב
2 מתוך 3 |
נתניהו במימונה באור עקיבא, הערב

גם שרי הליכוד השתתפו באירועי המימונה. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התארח ברחובות, בעוד שאר שרי הליכוד התייצבו בחגיגות המימונה של פעיל המפלגה דני אביטל בחולון. סגן שר הביטחון, דני דנון, חגג בבית משפחת דהן ביבנה; ח"כ צחי הנגבי נדד בין בתי חברים ברחבי הארץ אך לא טעם מופלטות מחשש שישמין; ח"כ מירי רגב פתחה את החגיגות בבית משפחת סוויסה בגן יבנה ואילו ח"כ חיים כץ הצפין לצפת שם חגג בבית משפחת אלבז. שותפם לקואליציה, שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט, השתתף במימונה שנערכה בנתיבות שם אמר: במדינת ישראל אנחנו לא מורידים כיפה או מרכינים ראש בפני אף אחד - לא בפני הטורקים ולא בפני המצרים. אנחנו נמצאים במדינת ישראל כדי לא להרכין ראש".

שרת המשפטים, ציפי לבני, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "אני יודעת שלחגוג מימונה נתפש כמין צורך פוליטי, אבל בי יש איזו שמחה על כך שזו מסורת שהכתה שורשים בחברה בישראל. בעיקר משום שמדובר במסורת של קבוצה שכשהגיעה ארצה נדרשה להשאיר מאחור מסורת מפוארת ולהפוך בין לילה לצבר "יפה בלורית ותואר" נטול שרשים. זו היתה טעות ועל הטעות הזו שילמו כולם".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', השתתפה באירוע פרטי שנותר סגור לסיקור תקשורתי. בכירי מפלגתה, בהם חברי הכנסת בנימין בן אליעזר, יצחק הרצוג וסתיו שפיר, חגגו בבית שמש.

השתתף בהכנת הידיעה: יניר יגנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ