הממשלה אישרה: החוק לשוויון בנטל יוגש תוך 49 ימים לכנסת

בראש ועדת השרים המיוחדת שתשקוד על ניסוח הצעת חוק חלופית לחוק טל יעמוד השר יעקב פרי. ביקורת על כך שבין חברי הוועדה אין אשה: "השוויון כסיסמה בלבד"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את הקמתה של ועדת השרים לעניין "השוויון בנטל בשירות הצבאי, בשירות האזרחי ובשוק העבודה" . הוועדה, בראשות השר יעקב פרי, תגבש סופית את נוסח הצעת החוק הממשלתית החדשה לגיוס חרדים לצה"ל, שתחליף את חוק טל ושתסדיר במקביל גם את גיוסם של צעירים ערבים לשירות אזרחי. הוועדה תגיש לכנסת את הצעת החוק לשוויון בנטל תוך 49 ימים.

בנוסף ליו"ר הוועדה, שר המדע והטכנולוגיה, יעקב פרי, כוללת הוועדה שמינתה הממשלה גם את שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל והשר להגנת הסביבה, עמיר פרץ.

השר פרי אמר בישיבת הממשלה היום כי "הוועדה תביא לשולחן הכנסת חוק שיהווה בשורה אמיתית לכל אזרחי ישראל - חילונים, חרדים וערבים". עוד הוסיף השר פרי, בפנייתו לחברי הממשלה: "בעוד קצת פחות מחודשיים נגיש את החוק לשוויון בנטל לכנסת, ועד אז צפויה לכולנו עבודה מרובה. הזמן הקצר העומד לרשותנו מחייב התגייסות מלאה של החברים בוועדה מחד, ומשרדי הממשלה הנוגעים בדבר מאידך. המשימה העומדת על הפרק, הינה לייצר מצב שבו ערך השירות בצבא ההגנה לישראל ובשירות האזרחי, וערך העבודה, יהיו ערכים עליונים אשר יקבלו מערכת של איזונים מול ערכי לימוד התורה - זאת בכדי לייצר שוויון אמיתי בנשיאת הנטל".

יו״ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, מתחה ביקורת נוקבת על אי מינוין של נשים לוועדת השרים לעניין השוויון בנטל. ״עד כמה מעניין שוויון את האחים בנט את יאיר? כקליפת השום. כמה לא מפתיע שבוועדה שהממשלה מינתה לבדיקת נושא השוויון בנטל אין בכלל נשים. כי מה כבר יש לנשים לומר בנושא צבא?".

יעקב פריצילום: ניר קידר

גלאון הוסיפה כי ״היעדרן של נשים מהוועדה רק מדגימה שנושא הגיוס לכולם משמש אנשים שהשוויון הוא בעיניהם סיסמה ריקה, חסרת תוכן ומהות, שלא מעוניינים לקדם אותו אלא להיפך להתשמש בסיסמה כדי לקדם אג'נדה של אפליה והדרה״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ