ריבלין מונה לחבר בוועדות רק לאחר שהתחייב שלא להצביע עם האופוזיציה

בסביבת נתניהו הביעו חשש שריבלין ינהל "מדיניות פרלמנטרית משל עצמו". המינוי - לאחר שהבטיח לעדכן את יו"ר הקואליציה לפני "הצבעה שנויה במחלוקת"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יושב ראש הכנסת לשעבר, , מונה היום (ראשון) כחבר בשתי ועדות מרכזיות, חרף התערערות היחסים בינו לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מאז הדחתו. ריבלין צפוי לכהן כ ובוועדת החוץ והביטחון.

גורמים בליכוד ציינו היום כי למפלגה "לא היתה ברירה", אלא למנות את ריבלין לוועדות השונות, למרות שריבלין עצמו הבהיר בשבועות האחרונים כי אינו מבקש למלא כל תפקיד רשמי לאחר ש.

"אין לליכוד כיום מספיק חברי כנסת כדי לשבץ בוועדות השונות, אחרי שראש הממשלה מינה את הרוב המוחלט של הסיעה לתפקידי שרים, סגני שרים או יושבי ראש ועדות. בעצם נשארו רק שלושה שיוכלו לשבת כנציגים מן המניין בוועדות: משה פייגלין וגילה גמליאל, שיכהנו כסגני יו"ר הכנסת, וריבלין", אמרו בליכוד.

ריבלין במליאת הכנסתצילום: מיכל פתאל

אלא שבסביבת ראש הממשלה הביעו באחרונה חשש שריבלין ינהל "מדיניות פרלמנטרית משל עצמו", ולא יתחייב להצביע על פי עמדת המפלגה הרשמית בנושאים שנויים במחלוקת. ריבלין עצמו כבר הספיק להשתתף לאחרונה בכינוס של האופוזיציה נגד שינויים שמתכננת הממשלה החדשה בשינוי שיטת הממשל.

בניסיון לגשר על הפערים נפגשו אתמול ריבלין ויו"ר הקואליציה הטרי, חבר הכנסת יריב לוין, ודנו באפשרות שריבלין ימונה כחבר בוועדות היוקרתיות. גורמים המעורים בפגישה טענו היום כי ריבלין הבהיר שהוא רואה עצמו מחויב לליכוד ולקואליציה. הוא התחייב לעדכן את לוין לפני הצבעות שנויות במחלוקת כדי לאפשר לקואליציה למנות נציג אחר מטעמה שיצביע על פי הקו המוצהר של הקואליציה. לוין קיבל את הסיכום ושיבץ את ריבלין כחבר בשתי הוועדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ