כרבע מהח"כים תומכים בקיצור פגרת הקיץ של הכנסת

ע"פ יוזמת "המשמר החברתי" שזכתה לתהודה ברשת, הח"כים יצאו לפגרה בסוף אוגוסט במקום ביולי; בין התומכים: סיעת מרצ וח"כים מהעבודה והבית היהודי

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

29 חברי כנסת ושרים הודיעו בשבוע האחרון על הצטרפות ליוזמה לקיצור פגרת הקיץ של הכנסת של ארגון "המשמר החברתי". במרכזה של היוזמה, שתופסת תאוצה ברשת, דרישה מחברי הכנסת לעבוד עד סוף חודש אוגוסט במקום לצאת לחופשת הקיץ כבר ביולי הקרוב. היום (שלישי) התכנסו חברי הכנסת לדיון פגרה מיוחד בנוגע לגזירות הכלכליות המתוכננות במסגרת התקציב החדש.

למעשה, הכנסת לא מתפקדת כבר קרוב לתשעה חודשים, מאז יצאה לפגרת הקיץ הקודמת ומיד לאחריה לפגרת הבחירות. מאז הקיץ ועדות הכנסת לא התכנסו ובהנחיית היו"ר הקודם, ראובן (רובי) ריבלין, גם יוזמות חקיקה לא הובאו להצבעה כדי שלא לנצל את תקופת הבחירות לקידום חקיקה פופוליסטית.

כעת, דורשים במשמר החברתי להאריך את פעילותה של הכנסת כדי להחל בתהליכי חקיקה ופיקוח על עבודת הממשלה החדשה. לטענת הארגון, עד כה נעתרו 29 שרים וח"כים ליוזמה, בהם אורי אריאל ואיילת שקד מהבית היהודי, מאיר כהן, רונן הופמן וקרין אלהרר מיש עתיד, שלי יחימוביץ', איתן כבל וסתיו שפיר ממפלגת העבודה וכל חברי סיעת מרצ.

לדברי בעז רקוץ', מנכ”ל המשמר החברתי, "לצערנו, רוב חברי הכנסת, ובראשם חברי הכנסת הוותיקים והמנוסים, לא ראו לנכון להאריך ביוזמתם את כנס הקיץ של הכנסת, למרות שבפועל מהקיץ שעבר ועד הקיץ הנוכחי הכנסת תפעל רק רבע שנה. לא הטרידה אותם העובדה שהכנסת לא ביצעה את תפקידה בתחום החקיקה ובעיקר בתחום הביקורת על פעולות הממשלה".

המשמר החברתי הפעיל בימים האחרונים לחץ ציבורי על חברי הכנסת להעתר להצעה, באמצעות אתר האינטרנט "השדרה", המספק כלים דיגיטליים לניהול מאבקים חברתיים. כך, לטענת אנשי האתר, למעלה מ-300 גולשים שלחו עד כה 21 אלף הודעות מייל לחברי הכנסת בתוך ימים אחדים באמצעות הטכנולוגיה שהאתר מספק, ובהן הדרישה לקיצור הפגרה.

מוקדם יותר הבוקר קרא ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, לחברי הכנסת לוותר על עשרה אחוזים משכרם עד לסוף שנת 2014 נוכח הגרעון התקציבי והקיצוצים הצפויים בתקציב הקרוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ