אין ח"כים מן השורה בליכוד, פייגלין יכהן ב-7 ועדות

שיבוץ חברי הכנסת בוועדות התחלק בין שישה חברי כנסת בסך הכל. גורם בליכוד: "זה לא רציני; איך יוכלו להגיע לכל הדיונים?"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת משה פייגלין מהליכוד צפוי לכהן כחבר בשבע ועדות בכנסת וחברתו לסיעה גילה גמליאל צפויה לפעול בחמש ועדות - זאת במקביל לכהונתם כסגני יו"ר הכנסת. לצדם, יו"ר ועדת הכנסת, צחי הנגבי, שובץ אתמול כחבר בשלוש ועדות נוספות ואילו ראובן (רובי) ריבלין, יריב לוין ומירי רגב - כולם מהליכוד - יכהנו כל אחד בשלוש ועדות לפחות.

"זה לא רציני", אמר אתמול (שלישי) גורם בליכוד לאחר שוועדת הכנסת אישרה את שיבוצי חברי הכנסת השונים. "איך חבר כנסת יכול למלא את תפקידו בצורה מוצלחת ולממש את האמון שנתנו בו אם הוא צריך לייצג את הציבור בשבע או חמש ועדות שונות? איך יצליח ללמוד את החומר? איך יוכל להגיע לכל הדיונים?".

כיוון שרוב חברי הכנסת של הליכוד זכו לתפקידי שר או סגן שר, מנעו מהם להתמנות לתפקידי חברים בוועדות. לכן, שיבוץ חברי הכנסת בוועדות התחלק בין שישה חברי כנסת בסך הכל. שניים מהח"כים, פייגלין וגמליאל, צפויים לשמש במקביל גם כסגני יו"ר הכנסת ולנהל את ישיבות המליאה.

שניים אחרים, הנגבי ורגב, צפויים לעמוד בראש שתי ועדות חשובות: ועדת הכנסת וועדת הפנים, שצפויות לגזול ממילא את מרבית זמנם החופשי. "הועדות האלה עוסקות כולן בעיקר בנושאי פנים ובהתמודדות עם שאלות הנוגעות לעיצוב דמותה של המדינה", התפעל אתמול פייגלין משפע העבודה שניחתה עליו. עוד הוסיף בבדיחות: "עקב תגובותיהם של חלק מחברי הכנסת הוותיקים ממני למספר התיקים שהוטלו עלי, לא יכולתי שלא להיזכר באמירתו המפורסמת של רבן גמליאל: "סבורים ששררה אני נותן לכם? עבדות אני מטיל עליכם".

ח"כים בועדת הכנסת. ריבוי התפקידים הבכירים בליכוד לא השאירו ח"כים לועדותצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ