הרכב ועדת השרים לחקיקה: ימני ושמרני יותר מהקודם

בוועדה 13 נציגים בהם 9 חברי ימין מובהקים. לטענת גורם בוועדה הקודמת, על אף האג'נדה הימנית יכלו לבלום או לעכב יוזמות חקיקה שנויות במחלוקת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה, שהרכבה החדש נחשף כאן לראשונה, צפויה להיות “ימנית וחד-צדדית מקודמתה” – כך העריכו אתמול (חמישי) אישים שנטלו חלק בפעילות הוועדה הקודמת. הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון את ההרכב, שבראשו תעמוד שרת המשפטים ציפי לבני. מדובר באחת הוועדות המרכזיות של הממשלה משום שבמידה רבה, בדיוניה נקבע גורלן של הצעות החוק השונות.

ממידע שהגיע ל”הארץ” עולה כי הוועדה החדשה תמנה 13 שרים, במקום 17 בוועדה הקודמת. מלבד ללבני יהיו חברים בה שר האוצר לפיד, שר החינוך פירון ושרת הבריאות גרמן מיש עתיד. לצדם יישבו בוועדה אורי אריאל ואורי אורבך מהבית היהודי, שר הפנים גדעון סער, השר לענייני אסטרטגיה ומודיעין יובל שטייניץ, שרת התרבות לימור לבנת ושר התקשורת גלעד ארדן מהליכוד וכן גם נציגי ישראל ביתנו, השר יצחק אהרונוביץ’, שרת הקליטה סופה לנדבר ושר החקלאות יאיר שמיר.

“הוועדה הנוכחית תהיה ימנית יותר מהוועדה שקדמה לה ותוכל לקדם חקיקה בקלות רבה יותר”, אמר פוליטיקאי שהשתתף בדיוני הוועדה הקודמת. לדבריו, “בוועדה הקודמת, אמנם היתה אג’נדה ברורה נגד בג”ץ, בעד חוקי נאמנות ובעד חיזוק האופי היהודי של המדינה. אלא שמנגד היו שרים כמו דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן, כמו גם שרי "העצמאות" שהצליחו לבלום או לעכב יוזמות חקיקה שנויות במחלוקת.

פוליטיקאי אחר אמר כי “הרכב הוועדה קשה ובעייתי. יתחולל בה מאבק גדול על שלטון החוק. אחת מנקודות האור המשמעותיות היא שבראשה תעמוד ציפי לבני, שהיא סמן בריא ושפוי, המגן על שלטון החוק". לדבריו, “נצטרך לחכות ולראות מי יאזן את הוועדה. כיצד יצביעו שרים כמו פירון או יאיר שמיר שנחשב לאיש ימין מובהק וכיצד יתנהל לפיד בחוקים שנויים במחלוקת, כאשר יידרש למשמעת קואליציונית”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ