בצל הביקורת: ראש הממשלה דחה מינויו של יוסי שלי כמנכ"ל הליכוד

במפלגה הסבירו כי הדחייה היא בעקבות טקס אזכרה למפקד האצ"ל הראשון, אך בכירים בה אישרו כי הסיבה היא הביקורת על הכוונה למנות "אדם שאינו נקי כפיים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט היום (חמישי) לדחות את כינוס ישיבת מזכירות הליכוד לשם אישור מינויו של יוסי שלי לתפקיד מנכ"ל המפלגה החדש. המינוי נדחה עד לאחר שובו של נתניהו מנסיעתו המתוכננת לסין. הדיון נדחה בעקבות ביקורת נוקבת שהשמיעו שרים, ח"כים ופעילי מפלגה מרכזיים על כוונתו של נתניהו למנות "אדם שאינו נקי כפיים" לתפקיד המנכ"ל. בכירים במפלגה אישרו כי הביקורת הנוקבת על המהלך היא זו שעמדה בבסיס ההחלטה לדחות את הדיון. באופן רשמי הסבירו במפלגה שהחליטו לדחות את הדיון בשל "טקס האזכרה לזכרו של מפקד האצ"ל הראשון, דוד רזיאל, שהתקיים במקביל".

שלי, פעיל פוליטי ותיק בליכוד, כיהן בעבר כיו"ר דירקטוריון רשות הדואר ומנכ"ל עיריית באר שבע. ב-2008 הוגש נגדו כתב אישום על פיו הגיש תצהירים כוזבים לוועדת המינויים לתפקידו ברשות הדואר. שלי הואשם בשבועת שקר וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לאחר שהצהיר, לכאורה, כי אין לו זיקה פוליטית לאף מפלגה, אף שהיה פעיל ליכוד ועמד בראש קבוצת מתפקדים בבחירות המקדימות במפלגה ב-2002.

במאי שנה שעברה חתם יוסי שלי על הסדר טיעון שבו הודה בעבירה של הפרת חובה חקוקה, בלי שהורשע בביצועה. לפי ההסדר, שלי יימנע מכהונה בתפקיד כלשהו בשירות המדינה במשך שלוש שנים, מחודש יוני שעבר.

יוסי שליצילום: אריאל שליט

התנועה לאיכות השלטון פנתה אל נתניהו אתמול, וקראה לו לשקול מחדש את המינוי. כמה חברי מרכז הליכוד שקלו בימים האחרונים להגיש עתירה לבג”ץ נגד המינוי, אך המהלך לא הבשיל. בליכוד אמרו בתגובה כי היועץ המשפטי לממשלה בחן את הסדר הטיעון ואת קורות חייו של שלי וקבע שאין מניעה למנותו לתפקיד המנכ"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ