הרב עובדיה על מינוי דרעי: "חייבים להחזיר פיקדון לבעליו"

מנהיגה הרוחני של ש"ס הסביר כי החזיר את דרעי לראשות ש"ס משום שהבטיח לו לפני כניסתו לכלא. על ישי אמר: "מודה לו על כל מה שעשה"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מנהיגה הרוחני של ש"ס הסביר אתמול (שבת) פומבית את החלטתו הדרמטית מיום חמישי למנות את ח"כ ליו"ר ש"ס,

במשפטים אחדים, הרב גולל את קורותיו של אריה דרעי כפי שהוא רואה אותן, ובעצם את קורותיה של תנועת ש"ס. "מועצת חכמי התורה השבוע אישרה בישיבה מיוחדת מי יהיה ראש המפלגה של תנועת ש"ס", אמר הרב. "הרב אריה דרעי, הוא היה ממייסדי התנועה. עשר שנים בערך היה שר הפנים והיטיב לכל הישיבות בלי הבדל ספרדים אשכנזים. הגאון הרב שך עליו השלום אמר בפיו שיש צעיר ספרדי שעשה מה שלא עשו אגודת ישראל 40 שנה. החזיק ישיבות הרבה, כוללים (ש)חשבו להתמוטט, הושיע אותם. נתן להם ממשרד הפנים. קרה מה שקרה, לקחו אותו לבית סוהר ואחר שיצא לא היה מותר לקחת להחזיק אותו. למה יש חוק.. יש חוק גמטריא גיהנום. לפניו כמה חודשים עבר הזמן שמותר להחזיק אותו. זה היה פיקדון בידינו. לפני שנכנס לכלא הבטחתי לו, (כ)שתצא ניתן לך לחזור. עכשיו אפשר להחזיר אותו, שאין מי שיכול לפגוע אותנו".

על המפסיד, ח"כ אלי ישי, אמר הרב עובדיה: "ידידנו ר אליהו ישי איש צדיק וישר. בכל ביתי נאמן הוא. אני אסיר תודה. הכל בחכמה ובענווה לא התרברב ולא התנשא. אני מודה לו על כל מה שעשה. ה יאריך ימיו ושנותיו. יהיה השם עמו. לכן תדעו רבותיי כל מעשינו לשם שמיים לא חס ושלום שאנחנו מתנכלים לו. היינו חייבים להחזיר פיקדון לבעליו. תדונו אותנו לכף זכות והשם ידין אתכם לכף זכות".

אריה דרעי בכנס של ש"סצילום: רמי שלוש

ההחלטה למנות את דרעי נפלה אחרי שבימים האחרונים דרעי ותומכיו הגבירו את הלחץ על הרב עובדיה יוסף, ועל בנו וכלתו יהודית ומשה, להגיע להכרעה. דרעי עצמו נפגש פעמים מספר ביחידות עם הרב עובדיה, ובד בבד, רבנים, ראשי ערים ופעילים מרכזיים במפלגה השמיעו קול זעקה על הקיפאון בצמרת, ודרשו הכרעה.

בעוד שלאלי ישי לא היה דחוף לשנות דבר מה, הזמן של דרעי דחק בהיבט נוסף: המירוץ לראשות העיר ירושלים, תוכנית המדף של דרעי אם לא היה מתמנה ליו"ר.

דרעי וישי התנהלו במרבית החודשים האחרונים בנתק מוחלט, ומדי פעם חיבלו איש במאמצי אחיו. כך היה במשא ומתן הקואליציוני, וכך גם התברר רק בימים האחרונים, במגעים עם הבית היהודי על הבנות מוקדמות למינוי רבנים ראשיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ