עימות בבית היהודי בגלל דיל עם ש"ס במרוץ לרבנות

יו"ר המפלגה בנט, התומך במועמדות הרב דוד סתיו שלל ידיעות "על דילים כאלה ואחרים עם ש"ס", שהשיגו אנשיו ככל הנראה שלא בהסכמתו

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

דרמה בבית היהודי: יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, שלל אתמול (ראשון) ידיעות לגבי "דילים כאלה ואחרים עם ש"ס או עם מפלגות אחרות" במרוץ לרבנות הראשית, שהושגו אתמול ככל הנראה שלא בהסכמתו. הודעתו פורסמה סמוך לחצות, זמן קצר לאחר שהרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן, כבר הודיע רשמית על מועמדותו לתפקיד הרב האשכנזי, כחלק מדיל עם ש"ס, לתמיכה ברב הספרדי המכהן, שלמה עמאר.

מועמדותו של אריאל הוסכמה אתמול בישיבה מיוחדת שבה השתתף יחד עם חמישה מעמיתיו, בכירי הרבנים של הציונות הדתית, ובה אושר הדיל עם ש"ס. הודעתו של בנט, התומך במועמדותו של הרב דוד סתיו לרבנות הראשית, עשויה להביא אותו לסף התנגשות עם בכירי הרבנים בציונות הדתית, וחושפת את עומק המחלוקות בסיעת הבית היהודי.

בשורה התחתונה, חלק מחברי הבית היהודי וש"ס השיבו אמש בשלילה לשאלה האם בסופו של דבר הרבנים הראשיים הבאים יהיו אכן הרב שלמה עמאר והרב אריאל. על הדיל הזה ניצחו מטעמו של בנט שניים – השר אורי אריאל וסגן השר אלי בן דהן, ואולם סמוך לחצות התגלו הסדקים בבית היהודי.

כך או כך, לצורך מינוי השניים דרושים גם שני תיקוני חקיקה שיאפשרו לאריאל ולעמאר לרוץ, אף שהראשון עבר את גיל 70 והאחרון סיים זה עתה קדנציה. גורמים בש”ס הסבירו כי הדיל הוא מבחן לקואליציה: קדימה כבר הודיעה כי תתנגד לחוקים פרסונליים לצורך מינוי הרבנים הראשיים; יש עתיד וישראל ביתנו, התומכות במועמדותו של סתיו, לא צפויות לתת יד לחקיקה שתאפשר את מינוי אריאל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ