הורוביץ: חולדאי רואה רק כסף גדול ולא את האנשים

בכינוס פעילים ראשון אמר המועמד לראשות העיר תל אביב כי הגישה שמוביל חולדאי דוחקת החוצה ציבורים שלמים ומשרתת רק את העשירים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

כשניצן הורוביץ הכריז אמש (שני) על מועמדותו לראשות העיר תל אביב-יפו, הוא הסתפק בביקורת על מדיניות העירייה ונמנע כמעט לחלוטין מלהתייחס ישירות לראש העיר המכהן, רון חולדאי, מולו הוא צפוי להתמודד. בכנס תומכים ראשון הערב בבר בדרום תל אביב, הטון של הורוביץ היה לוחמני הרבה יותר. המועמד הטרי הסיר את הכפפות, לא היסס לנקוב בשמו של חולדאי שוב ושוב וטען כי הוא ראש עיר רע לרבים מתושבי תל אביב.

"הגישה שמוביל ראש העיר הנוכחי גורמת לכך שאנשים כמונו נדחקים החוצה. זאת הופכת להיות עיר שרק אנשים עשירים יכולים לגור בה", אמר הורוביץ לכ-150 תומכים שהצטופפו בחצר הבר. הנוכחים קיבלו אותו בקריאות "התשובה לחולדאי – ניצן הורוביץ".

הורוביץ חלק שבחים מנומסים לחולדאי, אך לאחר מכן מתח עליו ביקורת חריפה: "אומרים לי 'כן, אבל הוא ראש עיר טוב'. ואני שואל טוב למי? לאנשים שגרים בדרום תל אביב, לצעירים, לזקנים ולמי שתלוי ברכב שלו ומגיר דם על חניה – הוא לא ראש עיר טוב. למי שרוצה לפתוח פה עסק קטן הוא ראש עיר איום ונורא".

ח"כ ניצן הורוביץ בעת הכרזת מועמדותו לראשות עיריית תל אביבצילום: ניר כפרי

"ואז אנשים אומרים לי 'אבל תל אביב בסך הכל מקום נחמד'. בוודאי שיש דברים טובים בתל אביב", הוסיף הורוביץ והמשיך במתקפה על חולדאי: "אבל הקסם התל אביבי הזה שאני מדבר עליו הוא לא בזכות הפעולות שעושה ראש העיר הנוכחי, הוא למרות הפעולות שעושה ראש העיר הנוכחי". הוא מתח בין השאר ביקורת על ההשקעה הגדולה בשיפוץ בניין עיריית תל אביב ובמתיחת הפנים לטיילת ולרצועת החוף.

בהמשך דבריו התייחס הורוביץ לישיבת מועצה, לפני שנה, במהלכה חבש חולדאי מגבעת על ראשו, עטה כיסוי עיניים ויילל כחתול. "איך אפשר לצפות שראש עיר יתייחס ברצינות לתושבים אם הוא מתייחס בכזה זלזול ובוז לחברי המועצה", אמר הורוביץ. "הגישה הזאת של אני ואפסי עוד, הכוחנות, הדורסנות, משקפת גם את ההתנהלות העירונית ברמה הכללית".

בכנס התומכים הציג הורוביץ פעם נוספת את תכניותיו לפתרון מצוקת הדיור, לשיפור התחבורה הציבורית והחינוך ולצמצום הביורוקרטיה העירונית. "למה טבעת החנק הזאת על הצוואר של עסקים קטנים ולעומת זאת ההפקרות ביחס לפרויקטים עצומים שמרימים בעיר הזאת – בלי התחשבות בתושבים ובלי תועלת לתושבים?", שאל והשיב: "כי את בדיוק הגישה של העירייה הזאת שלא רואה את האנשים מול העיניים ורואה רק את הכסף הגדול".

רון חולדאי מסר בתגובה: "אנחנו מאחלים לניצן הורוביץ וגם לראובן לדיאנסקי בהצלחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ