קרב גרסאות בין דרעי ללפיד על התקציב ל"אל המעיין"

יאיר לפיד טוען שדרעי "עשה סיבוב מסביב לעולם" כשטען שהושג סיכום על ביטול הקיצוץ ברשתות החינוך החרדיות המזוהות עם ש"ס

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

מדוע ביטלה הממשלה (לפחות לעת עתה) את הקיצוץ המתוכנן ברשתות החינוך החרדיות המזוהות עם ש"ס ויהדות התורה? יו״ר ש״ס הוציא הלילה (שישי) הודעה לתקשורת ולפיה "הגיע לסיכום" עם ועם שר החינוך שי פירון, ולפיו "שר האוצר את הקיצוץ המתוכנן", ברשת מעיין החינוך התורני ובמרכז החינוך העצמאי וכי "הורדת הקיצוץ ע״י שר האוצר, היא תחילתה של הידברות שחשובה ונחוצה מאוד בעת הזו לכולנו״.

שעות אחדות לאחר מכן הוציאו שני הגיבורים האחרים של אותה הודעה לעיתונות גרסאות משלהם, שונות. לדברי לפיד, דרעי "עשה עלינו סיבוב" ולקח קרדיט על מה שלא היתה לו בו מעורבות. 

לפיד תקף חזיתית את דרעי, וכתב כי ההודעה שלו לעיתונות היא שקר גלוי שימנע ממנו לשתף עמו פעולה בעתיד. "באחת בלילה יצאתי לרגע מחדר הממשלה, הצצתי בטלפון שלי וגיליתי שהבעיה החדשה איתי היא שאני רך מדי כלפי החרדים", כתב.

לדבריו שעתיים קודם פירון "ניגש אלי ואמר שיש בעיה בביטול של תקנה 3-9-א', שהעניקה תקצוב מלא ל'אל המעיין', רשת החינוך של ש"ס. שאלתי מה הבעיה, ושי הסביר שעד שלא נקים באופן רשמי רשת חינוך ממלכתית-חרדית, אנחנו בעצם מבטלים להם את התקציב בלי להציע שום אלטרנטיבה. קיימנו דיון קצר, ובסוף סיכמנו שנדחה בחצי שנה את ביטול התקנה עד להקמת הרשת החדשה. לפני שחזרתי לחדר אמרתי לשי, 'אתה יודע מה, אם כבר דוחים, צלצל לדרעי ותספר לו. אין סיבה שהוא ישמע על זה ממישהו אחר'. שכחתי עם מי יש לי עסק. בשעתיים שחלפו עד תום הישיבה הבאה, דרעי עשה עלינו סיבוב מסביב לעולם ומכר לתקשורת שנכנענו לו והחלטנו לבטל את הקיצוץ ל'אל המעיין'.

לפיד ודרעי במליאת הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

"האמת, אני לא מבין אותו. לא רק שזה שקר גלוי, הוא גם מנע את האפשרות שננסה אי פעם לשתף איתו פעולה בנושאים החשובים לציבור שלו. אז נכון שספגנו נזק תקשורתי (בוחרי "יש עתיד" התרגזו מאוד, מבחינתם בצדק), אבל הרי אי אפשר יהיה להסתיר את האמת ברגע ש-3-9-א' תבוטל – ואל תטעו, היא תבוטל כמובן והתקציב של "אל המעיין" יירד - אז מה יצא לו מזה חוץ מההזדמנות להביך אותנו?" - כך לפיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ