ח"כ שטבון: חרדים צריכים להתבייש שמשווים אותם לערבים

חבר הכנסת מסיעת הבית היהודי הודיע על התנגדותו לדרישת ישראל ביתנו לגייס ערבים לצה"ל. לדבריו, "עם החרדים יש לי שיג ושיח מכיוון שהם בני עמי"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) הודיע הבוקר (שישי) על התנגדותו לדרישתו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, לגייס ערבים לצה"ל. לדבריו, "אני לא רוצה ערבים על מדים". בראיון לאתר אל-מוניטור אמר שטבון, "אם הייתי חרדי הייתי מתבייש שמשווים אותי לערבי. כי מה זה אומר שמשווים את החרדי, אזרח ישראלי-יהודי שגר פה במדינה, לערבי שהסיפור שלו אחר, שרואה בצבא כובש".

לדבריו, "עם החרדים יש לי שיג ושיח מכיוון שהם בני עמי, בקטע הזה, ואני לא מתבייש להגיד את זה לגבי היחס לצבא ולמדינה, יש לי עימם ויכוח אידאולוגי. מהערבים אני לא מצפה. אני לא רוצה ערבי על מדים. כל תפישת העולם שלו, שהצבא הזה הוא צבא שהוא כיבוש פלסטין. זה לא נכון לצבא".

שטבון אמר בראיון שהוא תומך בגיוס ערבים לשירות לאומי בקהילה שלהם, אך מאמין שלא נכון לשלבם בקרב האוכלוסיה היהודית. "אני אומר שאם מדובר בשירות שמסייע בתוך האוכלוסייה שלהם עצמם אז קדימה. הרי יש להם שם בעיות רווחה אדירות. הסתובבתי במזרח ירושלים בשבוע שעבר, והם זועקים ממש ליותר רווחה. אני לא רוצה לכפות אותם עליי. אני לא רוצה שערבי ירגיש שבכוח אני לוקח אותו להיות באיזה בית ספר בנהריה שמחנך על הרצל".

שטבון (34) נבחר במקום ה-11 בפריימריז של הבית היהודי לכנסת ה-19. הוא רב סרן במילואים וזוכה צל"ש הרמטכ"ל על תפקודו במהלך מלחמת לבנון השנייה. שטבון כיהן כראש מטה הצעירים של מפקד הציונות הדתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ