יועצו לשעבר של אהוד ברק יודה בהתנהגות שאינה הולמת

כתב התובענה מייחס לברק סרי העברת מידע מכפיש על דובר צה"ל אבי בניהו לעיתונאי. סרי ונציבות המדינה הגיעו להסדר לפיו יסתכם עונשו בנזיפה חמורה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ברק סרי, לשעבר יועץ התקשורת של שר הביטחון אהוד ברק וכיום יועץ התקשורת של השר סילבן שלום, יודה בהתנהגות שאינה הולמת במסגרת הסדר טיעון.

בשבוע שעבר הוגש נגד סרי כתב תובענה בגין חלקו בפרשת הרפז. כתב התובענה מייחס לו העברת מידע מכפיש על דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו לעיתונאי, על רקע היחסים העכורים בין לשכת שר הביטחון ולשכת הרמטכ"ל.

על פי כתב התובענה, העברת המידע נעשתה באמצעות דני בורוביץ', שהיה דובר מפלגת העבודה. במהלך 2010 סיפר בורוביץ' לסרי כי לאדם כלשהו יש מידע מכפיש על בניהו. סרי מואשם בכך שלא העביר את המידע לגורמים המתאימים, אך הציע לבורוביץ' לפנות למשטרה. סרי תיווך בין בורוביץ' לעיתונאי כדי שיפרסם את המידע. 

כתב התובענה הוגש ביום רביעי שעבר, ועם הגשתו הגיעו אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה וסרי, שלא היה מיוצג על ידי עורך דין, להסדר טיעון, שטרם אושר על ידי בית הדין למשמעת. במסגרת ההסדר, יודה סרי בעבירות של פגיעה במשמעת המדינה והתנהגות שאינה הולמת, ועונשו יסתכם בנזיפה חמורה ובהפקעה של 6,000 ש"ח ממשכורתו.

ברק סרי עם אהוד ברקצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ