יחימוביץ' לנתניהו: אם תתקדם להסדר מדיני נתמוך בך מהאופוזיציה

יו"ר האופוזיציה אמרה כי "לא יהיה לנו פרטנר יותר טוב בשנים הקרובות", והוסיפה כי "שינויים דרמטיים מתרחשים במזה"ת, והם לא ייטיבו איתנו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', קראה היום (שבת) לראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול להשגת הסדר מדיני עם הפלסטינים, והבהירה כי מפלגתה תתמוך בו מבחוץ במקרה כזה - ואף תשקול להצטרף לממשלה במקרה הצורך.

"בכל פעימה שתעשה לקראת הסדר לא נתנהג כאופוזיציה ונצביע בשבילך, מספסלי האופוזיציה. תתקדם ותבקיע באומץ", פנתה יחימוביץ' לנתניהו. "היה ותהיה הבקעה מדינית אמיתית והגורמים הימניים יאיימו לעזוב - נשקול מחדש הצטרפות לממשלה. אנחנו מודיעים לנתניהו - לך קדימה. נמשיך להיאבק בך ולהציב לך אלטרנטיבה שלטונית, אבל אם תבחר להתקדם, לא בגלל הדבר הזה ניתן לך ליפול".

יחימוביץ' התייחסה בדבריה להתפתחויות במזרח התיכון, ואמרה כי כעת נוצרה הזדמנות להתקדמות מדינית. "שינויים דרמטיים מתרחשים, והם לא ייטיבו אותנו", אמרה והוסיפה כי "הפרטנר שלנו היום, עם כל המגרעות שלו, הוא הפרטנר הטוב ביותר שיהיה לנו בשנים הקרובות".

דבריה של יחימוביץ' נאמרים יומיים לאחר שסגן שר הביטחון, דני דנון, אמר בראיון לאתר "טיימס אוף ישראל" כי ממשלת ישראל אינה מחויבת לרעיון שתי המדינות וכי אם הסדר על בסיס זה יובא להצבעה בה, היא תדחה אותו. לראיה, אמר דנון בראיון, "הממשלה מעולם לא דנה, החליטה או הצביעה בנושא פתרון שתי המדינות".

דנון הוסיף כי נתניהו קורא לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים משום שהוא יודע שלעולם לא יושג עמם הסדר. בהתייחסו למדיניות המוצהרת של ראש הממשלה, כפי שהשתקפה בנאום בר אילן, אמר דנון: "כרגע אנחנו לא נלחמים בזה, אבל אם יהיה מהלך לקידום פתרון שתי מדינות, יקומו במפלגה ובממשלה כוחות שיחסמו אותו".

השר להגנת הסביבה עמיר פרץ הגיב הערב על דברי דני דנון ואמר ״כל מי שמנסה לקבור את הרעיון של שתי מדינות נותן חיים לרעיון של מדינה דו לאומית ומסכן את עתידה של הציונות. "התנועה" נכנסה לממשלה כדי לקדם את המו״מ על בסיס שתי המדינות וכך נמשיך״.

ח״כ יצחק הרצוג, יו״ר סיעת העבודה, הגיב אף הוא בחריפות על דבריו של דנון: ״על ראש הממשלה להעביר את דנון מתפקידו לאלתר בשל הנזק החמור שבדבריו למאמצי שר החוץ האמריקאי קרי להתניע משא ומתן לשלום הנעשים במגע יומיומי צפוף עם נתניהו ואבו מאזן. בדבריו של דנון נשמעת נימת זלזול והתנשאות כלפי דברי ראש הממשלה נתניהו בכנסת רק לפני ימים ספורים בדבר הצורך בהסכם עם הפלסטינים. הגיע הזמן שהממשלה תחליט מה היא עמדתה האמיתית בסוגייה הקריטית הזו ותבהיר אותה לעם בישראל ולקהילה הבינלאומית לאלתר״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ