העבודה החליטה להריץ רשימה בנפרד מחולדאי בתל אביב

נוסף לשינויים הצפויים עתה בהרכב רשימתו, יהיו להחלטה גם השלכות כלכליות על הקמפיין של ראש העיר, שנתמך על ידי המפלגה בבחירות האחרונות

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

לראשונה זה 20 שנה תתמודד מפלגת העבודה ברשימה עצמאית למועצת העיר תל אביב. כך החליטה אמש הוועדה המוניציפלית של המפלגה. מאז 1998 תמכה העבודה בראש העיר, רון חולדאי, והוא שילב את אנשי המפלגה ברשימתו. כפי שפורסם ב”הארץ”, בשבועות האחרונים דרשו עשרות מזכירי סניפים ופעילים במחוז תל אביב להיפרד מרשימתו של חולדאי ולהריץ רשימה המזוהה רק עם מפלגת העבודה בבחירות שיתקיימו בעוד ארבעה חודשים. התומכים ביוזמה, רבים מהם צעירים המזוהים עם יו”ר העבודה שלי יחימוביץ’, מחו בין השאר על היעדר בחירות דמוקרטיות לרשימתו של חולדאי.

בישיבתה אמש החליטה הוועדה המוניציפלית, בראשות ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי, כי רשימת העבודה תיקבע בבחירות דמוקרטיות. עם זאת, הוועדה החליטה כי העבודה תתמוך במועמדתו של חולדאי לראשות העיר. בהודעת המפלגה נכתב כי חברי הוועדה קיבלו את החלטתם בהתבסס על סקרים והתייעצויות רבות בשבועות האחרונים.

נוסף לשינויים הצפויים עתה בהרכב רשימתו של חולדאי, יהיו להחלטה גם השלכות כלכליות על הקמפיין של ראש העיר. במערכות הבחירות האחרונות תמכה העבודה כלכלית בחולדאי וברשימתו, ואילו עתה היא צפויה להקצות את המשאבים לרשימה העצמאית של המפלגה. נכון להיום, לרשימתו של חולדאי חמישה מתוך 31 חברים במועצת העיר. מלבד חולדאי חברים במועצה מטעם רשימת “תל אביב אחת” אנשי מפלגת העבודה דורון ספיר ושמוליק מזרחי, נציגת קדימה שולה אגמי, ויעל דיין שהצטרפה לרשימה לאחר שהפסידה בבחירות הקודמות לראשות מרצ בתל אביב.

רון חולדאיצילום: ניר כפרי

בתגובה להחלטת הוועדה המוניציפלית של העבודה מסר אמש חולדאי כי הוא “מברך על ההחלטה ומקווה שכולם ירוויחו מהמהלך”. אור קשת, מזכיר סניף רמז ואחד ממובילי היוזמה להעמיד רשימה עצמאית אמר כי “זו החלטה לא פשוטה מבחינה פוליטית כי היא מאתגרת את הסטטוס־קוו, אבל היא החלטה צודקת, נכונה וחשובה, שמחזירה את מפלגת העבודה לזירה המקומית”.

שלשום בחרה עיר לכולנו בחבר מועצת העיר אהרון מדואל ליו”ר התנועה החדש, במקום ח”כ דב חנין, שהפסיד בבחירות הקודמות לחולדאי. עיר לכולנו, שלה חמישה חברים במועצת העיר, הודיעה כי מדואל יתמודד מטעמה לראשות העיר. במטה של ח”כ ניצן הורוביץ (מרצ), המתמודד על ראשות העיר, הביעו תקווה שמדואל יסיר את מועמדותו על מנת למנוע פיצול של קולות התומכים בהחלפת חולדאי. גורם במטה שלו העריך כי מדואל יפרוש בסופו של דבר מהמרוץ. לדבריו, ההתמודדות של מדואל נועדה לשפר עמדות לקראת הבחירות ונובעת מחשש של עיר לכולנו לאבד מכוחה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ