ח"כים מש"ס התקזזו עם הקואליציה, אך התייצבו בכל זאת להצבעה על חוק פראוור

בכיר בקואליציה מאשים את ש"ס ב"תרגיל פוליטי מכוער", וטוען כי כל מטרתם של ששת חברי הכנסת שהתקזזו היתה להביך את הממשלה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חוק פראוור השנוי במחלוקת עבר הערב (שני) ברוב של שלושה חברי כנסת בלבד. הן בקואליציה והן באופוזיציה הופתעו מהרוב הדחוק שהצליחה לגייס הקואליציה כדי להעביר את החוק להסדרת התיישבות הבדואים בנגב בקריאה ראשונה. בקואליציה ציפו שהחוק יעבור ברוב גדול יותר ולא הבינו תחילה כיצד קרה ש-40 חברי כנסת הצביעו נגדו, לעומת 43 שהצביעו בעד.

אחד מבכירי הקואליציה טען אחרי ההצבעה שהסיבה לפער הקטן היא "תרגיל פוליטי מלוכלך" בו נקטה סיעת ש"ס. "שישה חברי כנסת מש"ס שהתקזזו עם חברי קואליציה ולא אמורים היו להשתתף בהצבעה, הגיעו אליה בכל זאת והצביעו. זה תרגיל פוליטי מכוער וחציה של כל הקווים האדומים", אמר. 

מנגד, ח"כ דב חנין (חד"ש), טען שהתגייסות חסרת תקדים באופוזיציה היא זו שכמעט והובילה את הקואליציה למפלה באחד מחוקי הדגל שלה. "ההצבעה הזאת היא אות אזהרה לקואליציה, שלא כדאי לה להמשיך ולקדם את החוק הזה. אם היא תנסה לקיים הצבעות נוספות עליו היא תסתבך. היו שתי סיבות לתוצאות הצמודות בהצבעה: ההתגייסות הגדולה של האופוזיציה והעובדה שח"כים מהקואליציה לא התלהבו, בלשון המעטה, להצביע לחוק מסיבות שונות", אמר חנין. הוא הוסיף כי "אני חושב שבהצבעה הזאת יש מסר לאזרחים הערבים, שהם לא לבד. קרוב למחצית מחברי הכנסת הצביעו יחד איתם נגד החוק הזה".

תגובת ש"ס לא התקבלה.

חברי כנסת של ש"ס, השבוע בישיבת הסיעה בכנסת צילום: אוליבייה פיטוסי

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ