דפני ליף: שר האוצר לא מוכן לנהל שיח אמיתי

לפיד הביע נכונות להיפגש עם יוזמת מחאת האוהלים לקראת אישור התקציב, אולם לשכתו דחתה את המועד כבר שלוש פעמים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

דפני ליף, שיזמה את המחאה החברתית בקיץ 2011, מנסה מזה כחודש וחצי להיפגש עם שר האוצר יאיר לפיד – אך ללא הצלחה. השר לפיד כבר הביע נכונות להיפגש עם ליף, אולם הבוקר (חמישי) דחתה לשכתו את הפגישה בפעם השלישית.

"הרעיון היה לנסות להידבר איתו לקראת התקציב", אמרה ליף בשיחה עם "הארץ", "מתוך מחשבה שייתכן ואפשר לדבר איתו באופן קונקרטי. בסופו של דבר אני מגיעה עם המון דאגה למה שהולך לקרות כאן ועם המון קולות שמגיעים אלי מהרחוב. אין לי ספק ששר האוצר הוא איש עסוק, אך מצד שני הייתי מצפה ממנו להושיט יד ולנסות לנהל שיח. צר לי שהפגישה הזאת לא תתקיים". 

נציגת לשכתו של לפיד הציעה לליף מועד חדש בסוף יולי, רגע לפני ההצבעה בכנסת בקריאה שנייה ושלישית על תקציב המדינה. ליף סירבה. "בתאריך שכל כך צמוד ל'גזר הדין' ברור לי שזו כבר הופכת להיות פגישת נימוס ולא שיח אמיתי", כתבה הבוקר ליף בדף הפייסבוק שלה. "באותה מידה ניתן להיפגש אחרי הפגרה. נו שוין, ניסיתי. האמת, צר לי. חברי כנסת רבים מברכים על ניסיונות הידברות עם שגרירי המאבק החברתי. אבל שר האוצר הוא איש מאוד עסוק, זה ברור. הרחוב הישראלי יכול לחכות", תקפה את לפיד. 

ליף בבית המשפט, בתחילת החודשצילום: דודו בכר

לקראת הפגישה התבקשה ליף להעביר רשימת נושאים. כך כתבה ללפיד: "היכרות, ובתקווה גם ביסוס איזושהי תקשורת בין הרחוב לכנסת; הקשבה. פונים אלי כל הזמן מהתקשורת ואני בינתיים מנועה מלענות כי אני לא רוצה לתת תשובה פופוליסטית; שיתוף הקולות שנשמעים בשטח באופן מרוכז; שיח בנוגע לתקציב הבא עלינו ודברים שיש לקחת בחשבון בנוגע לעקרון ההדרגתיות". ליף אף ציינה כי חברי כנסת אחרים, ובהם ניצן הורוביץ (מרצ) ואיילת שקד (הבית היהודי), כבר נפגשו עימה, ואחרים הסכימו להיפגש מנהלים מגעים לקראת פגישה. 

יועצת התקשורת של שר האוצר, נילי רייכמן, מסרה: "אין תגובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ