ח"כ כבל לוינשטיין: אל תאפשר לרב העיר צפת לרוץ לרבנות הראשית

"הרב אליהו פסול מלהתמודד על תפקיד הראשון לציון", כתב כבל. "זהו תפקיד חשוב מכדי להפקידו בידי אדם המונע משנאה לאחר, מלאומנות ומגזענות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

לנוכח התמודדותו האפשרית של רב העיר צפת, שמואל אליהו, על תפקיד הרב הספרדי הראשי, פנה אתמול ח"כ איתן כבל (העבודה) ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בבקשה לפסול לאלתר את מועמדותו של אליהו לתפקיד בשל התבטאויותיו בעבר.

במכתבו לווינשטיין כתב כבל כי הרב אליהו "הטיף במשך שנים לגזענות ויישם אותה הלכה למעשה, בפסק הלכה האוסר על מכירת או השכרת דירות לערבים". הוא הוסיף כי "הרב אליהו מנצל באופן עקבי את משרתו על מנת להסית כנגד מיעוט המונה חמישית מאוכלוסיית המדינה, תוך הפצת אמירות נוטפות גזענות".

כבל פסל פשרה אפשרית, במסגרתה יתנצל הרב אליהו על התבטאויותיו כדי להכשיר את מועמדותו, וכינה אותה "לעג לרש". לדבריו, "את הנזק לו גרמו אמירותיו של הרב לא תתקן שום התנצלות, ואת הקרע שיצר בין היהדות לבין הציבור הערבי לא ניתן לאחות במתק שפתיים".

"הרב אליהו פסול מכל וכל מלהתמודד על תפקיד הראשון לציון", כתב כבל. "זהו תפקיד חשוב מכדי להפקידו בידי אדם המונע משנאה לאחר, מלאומנות ומגזענות". לדבריו, פסילת מועמדותו של הרב "תשדר מסר ברור לציבור היהודי והערבי, שמדינת ישראל מקבלת באפס סובלנות אמירות ומעשים גזעניים".  

הרב שלמה אליהוצילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ