סגן ראש עיריית ירושלים: להחרים את תיאטרון החאן בשל הצגה על פעילת שמאל

דוד הדרי, שמכהן מטעם הבית היהודי, מבקש למנוע תקציבים מהתיאטרון עקב העלאת הצגה על רייצ'ל קורי, שנהרגה מפגיעת דחפור צה"ל ב-2003 בעזה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

סגן ראש עיריית ירושלים מטעם הבית יהודי, דוד הדרי, קורא לחרם תקציבי על תיאטרון החאן בעיר, בשל העלאת הצגה על חייה ומותה של פעילת השמאל רייצ'ל קורי. קורי, פעילת סולידריות מארה"ב נהרגה מפגיעת דחפור צה"ל ברפיח ב-2003, בעת שניסתה למנוע הריסת בתים. ההצגה "קוראים לי רייצ'ל קורי" מבוססת על יומן ומכתבים של קורי. ההצגה הועלתה בעבר בלונדון, וזכתה להצלחה רבה ולביקורות חיוביות.

במכתב ששלח הדרי ליו"ר ועדת ההקצבות של העירייה, שלמה רוזנשטיין, הוא קורא שלא לאשר את תקציב התמיכה השנתית של העירייה בתיאטרון, בסך 900 אלף שקלים, בשל העלאת ההצגה. "בימים האחרונים נדהמתי לגלות כי תיאטרון החאן מפרסם הצגה שבכוונתו להעלות בנושא התיירת רייצ'ל קורי אשר נדרסה בתאונה מצערת על ידי דחפור צה"ל בעת פעילות מבצעית באזור עזה", כתב הדרי.

"להזכירך, מדובר היה בבחורה אשר הפגינה נגד מדינת ישראל, נגד חיילי צה"ל ונגד הפעילות המבצעית שאותה ערך הצבא במטרה להגן על יישובי הדרום מטילים ומחבלים. במילים אחרות, המדובר בשונאת ישראל אשר נהרגה בלי כוונה כלשהי ואשר בית משפט בישראל דחה את בקשת משפחתה לקבלת פיצויים כלשהם", הוסיף הדרי וציין כי "אסור לתת יד" ל"הצגות בעיתיות אשר פוגעות בירושלים ובמדינת ישראל בשם האומנות".

בתיאטרון החאן הסבירו שההצגה אינה של התיאטרון, אלא של הזירה הבינתחומית, ששוכרת אחד משני אולמות התיאטרון במקום. "הזירה הבינתחומית היא תיאטרון ציבורי שנתמך על ידי העירייה ומשרד החינוך", מסרה בתגובה דנה סוחולוצקי, דוברת החאן. "לתיאטרון החאן אין נגיעה לתכנים ואנחנו לא נוהגים לעשות צנזורה על הצגות של תיאטראות אחרים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ