אחוזי הצבעה גבוהים בבחירות למוסדות הליכוד

ב-22:00 נסגרו הקלפיות שהוצבו בעשר ערים שונות ברחבי הארץ. ההצבעה עברה ללא אירועים חריגים, והתוצאות צפויות להתפרסם הלילה. 80% הצביעו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

80% מבעלי זכות הבחירה השתתפו היום (ראשון) בבחירות למוסדות הליכוד, שנערכו בעשר ערים מרכזיות ברחבי הארץ. הבחירות עברו ללא אירועים חריגים, ותוצאותיהן צפויות להתפרסם במהלך הלילה.

3,600 צירי ועידת הליכוד התבקשו לבחור שמונה בעלי תפקידים והרכבים של הגופים השונים במפלגה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמידר עצמו מן הבחירות ולא הציג מועמדים מטעמו לתפקידים השונים, צפוי לאבד את אחיזתו במושכות המפלגה. כך למשל, על התפקיד המרכזי, יו"ר מרכז הליכוד, מתמודדים חבר תנועת מנהיגות יהודית, מיכאל פואה וסגן השר דני דנון, שסיכוייו נחשבים גבוהים משמעותית.

זכייה בתפקיד תקנה לדנון, שניצח בשבוע שעבר בהתמודדות על תפקיד יו"ר ועידת הליכוד, שליטה על שינוי חוקת הליכוד, מניעת האיחוד עם ישראל-ביתנו והכבדה על דרישת ראש הממשלה לאישור הסכמים מדיניים בעתיד.

מחוץ לקלפי בגני התערוכה בתל אביב, היוםצילום: דניאל בר און

על אף חילוקי הדעות האידיאולוגיים העמוקים ביניהם, הבטיח דנון להושיט לראש הממשלה יד ולמלא את התפקיד בממלכתיות. עם זאת, הוא צפוי לנצל את מעמדו החדש על מנת לחבל בשני מהלכים שנתניהו עשוי להוביל: אישור הסכם מדיני עם הפלסטינים ואיחוד הליכוד עם ישראל ביתנו. אביגדור ליברמן סירב עד כה להבהיר אם מפלגתו מעוניינת באיחוד, ואמר כי ימתין להכרעת מרכז הליכוד בעניין. בסוגיית התהליך המדיני העריכו בליכוד כי אם נתניהו יבקש לקדם הסכם מרחיק לכת, הוא ייאלץ להכניס לקואליציה את מפלגת העבודה במקום הבית היהודי. מרכז הליכוד בראשות דנון עשוי למנוע מהלך כזה.

בקרב אחר מתמודדים השר ישראל כ"ץ וחברת הכנסת מירי רגב על תפקיד יו"ר מזכירות הליכוד - הדירקטוריון המפקח על תפקוד אגפי המפלגה – כאשר למעשה זהו מאבק כוחות בין כ"ץ לבין השרים גלעד ארדן וגדעון סער, שהריצו את רגב מולו.

בליכוד העריכו תחילה כי סיכוייו של כ”ץ לזכות שוב בתפקיד טובים, אלא שלימינה של רגב התייצבו שרי המפלגה גלעד ארדן, גדעון סער וסילבן שלום. כ”ץ מסוכסך כבר תקופה ארוכה עם ארדן וסער, שמילאו תפקידים מרכזיים במפלגה במערכת הבחירות האחרונה – סער כיו”ר מטה הבחירות וארדן כראש מטה ההסברה. אם ייבחר שוב, מתכוון כ”ץ למנות ועדה לבדיקת כישלון המפלגה בבחירות. בליכוד מעריכים כי כ”ץ “סימן” את סער וארדן, שיספגו את מרבית חצי הביקורת של הוועדה שיקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ