דנון, כץ ואלקין ניצחו בבחירות למוסדות הליכוד

דנון ואלקין זכו כצפוי בתפקיד יו"ר המרכז ויו"ר הלשכה. ישראל כץ גבר על מירי רגב וימונה ליו"ר המזכירות פעם נוספת. 80% מבעלי זכות הבחירה הצביעו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר התחבורה ישראל כץ זכה הלילה (ראשון) בבחירות ליו"ר מזכירות הליכוד פעם נוספת וניצח בהתמודדות את חברת הכנסת מירי רגב. סגני השרים, דני דנון וזאב אלקין, זכו כצפוי בבחירות ליו"ר המרכז ויו"ר הלשכה בהתאמה. הזכייה בתפקיד תקנה לדנון, שניצח בשבוע שעבר בהתמודדות על תפקיד יו"ר ועידת הליכוד, שליטה על שינוי חוקת הליכוד, מניעת האיחוד עם ישראל-ביתנו והכבדה על דרישת ראש הממשלה לאישור הסכמים מדיניים בעתיד.

80% מבעלי זכות הבחירה השתתפו בבחירות למוסדות הליכוד, שנערכו בעשר ערים מרכזיות ברחבי הארץ. 3,600 צירי ועידת הליכוד התבקשו לבחור שמונה בעלי תפקידים והרכבים של הגופים השונים במפלגה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מידר עצמו מן הבחירות ולא הציג מועמדים מטעמו לתפקידים השונים.

על אף חילוקי הדעות האידיאולוגיים העמוקים ביניהם, הבטיח דנון להושיט לראש הממשלה יד ולמלא את התפקיד בממלכתיות. עם זאת, הוא צפוי לנצל את מעמדו החדש על מנת לחבל בשני מהלכים שנתניהו עשוי להוביל: אישור הסכם מדיני עם הפלסטינים ואיחוד הליכוד עם ישראל ביתנו. אביגדור ליברמן סירב עד כה להבהיר אם מפלגתו מעוניינת באיחוד, ואמר כי ימתין להכרעת מרכז הליכוד בעניין. בסוגיית התהליך המדיני העריכו בליכוד כי אם נתניהו יבקש לקדם הסכם מרחיק לכת, הוא ייאלץ להכניס לקואליציה את מפלגת העבודה במקום הבית היהודי. מרכז הליכוד בראשות דנון עשוי למנוע מהלך כזה.

דנון במפגש עם פעילי ליכוד בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

כץ ורגב התמודדו על תפקיד יו"ר המזכירות - הדירקטוריון המפקח על תפקוד אגפי המפלגה – כאשר למעשה היה זה מאבק כוחות בין כ"ץ לבין השרים גלעד ארדן וגדעון סער, שהריצו את רגב מולו.

בהודעה ששלח הלילה לחברי ועידת הליכוד כתב כץ: "ניצחנו! אני מודה לכם על התמיכה הרחבה ועל האמון שנתתם בי וזאת למרות הלחצים הכבדים שהופעלו. אני מתחייב להוציא את הליכוד לדרך חדשה ולהכין אותו לקראת ניצחון בבחירות הבאות".

גם רגב הגיבה לתוצאות הבחירות: ״בירכתי את השר ישראל כץ על בחירתו ואיחלתי לו בהצלחה. אני מכבדת את התוצאות ואת רצון הבוחרים". "אני מכבדת את הכרעת חברי הוועידה, אני מודה על התמיכה המרשימה שקיבלתי בהתמודדות בתנאים לא פשוטים ובפרק זמן קצר ביותר מול שר ויו"ר מזכירות מכהן", הוסיפה רגב. "תנועת הליכוד תצא מכאן מאוחדת וחזקה אל מול האתגרים הלאומים, החברתיים והמדיניים. אמשיך לפעול למען חיזוקה של תנועת הליכוד".

בליכוד העריכו תחילה כי סיכוייו של כץ לזכות שוב בתפקיד טובים, אלא שלימינה של רגב התייצבו שרי המפלגה גלעד ארדן, גדעון סער וסילבן שלום. כץ מסוכסך כבר תקופה ארוכה עם ארדן וסער, שמילאו תפקידים מרכזיים במפלגה במערכת הבחירות האחרונה – סער כיו”ר מטה הבחירות וארדן כראש מטה ההסברה. לאחר בחירתו, כץ מתכוון למנות ועדה לבדיקת כישלון המפלגה בבחירות. בליכוד מעריכים כי כץ “סימן” את סער וארדן, שיספגו את מרבית חצי הביקורת של הוועדה שיקים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ