הרב עובדיה יוסף עבר ניתוח לאיחוי שבר; ברחבי הארץ נערכו תפילות לשלומו

מנהיגה הרוחני של ש"ס סבל באחרונה מכאבים, לאחר שמעד ונחבל. כשיחלים, יידרש להכריע מי מבין בניו יהיה המועמד הספרדי לרבנות הראשית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בעשרות מוקדים ברחבי הארץ נערכו היום (שני) תפילות לשלומו של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף שעבר ניתוח לאיחוי שבר באזור האגן. הרב מאושפז למשך הלילה במחלקה לטיפול נמרץ לאחר ניתוח מוצלח, כך נמסר מבית החולים.

אתמול אושפז מנהיג ש"ס זו הפעם השנייה בתוך שבוע עקב השבר ממנו הוא סובל, והיום הוחלט לנתחו. צמרת ש"ס שהתה בבית החולים משעות הצהריים, אז החל הניתוח - הח"כים אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס, הבנים משה ודוד יוסף והרופא האישי פרופ' יוחנן שטסמן.
הרב עובדיה יוסף, שבעוד חודשים אחדים ימלאו לו 93 שנים, סבל לאורך השנים מבעיות לב, ובינואר האחרון עבר אירוע מוחי קל. לפני כחודש נפל בביתו ונחבל, ובעקבות כך נסדקה עצם הזנב שלו. לאורך התקופה האחרונה הוא התלונן על כאבים עזים.

מיד עם תום הניתוח, יצא דרעי לעיתונאים ואמר כי הרב בהכרה מלאה ושוחח עם הסובבים אותו. מנהל הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, מסר כי מצבו של הרב יציב והוא נמצא בהכרה. "הוא יועבר להמשך השגחה ביחידה לטיפול נמרץ. מחר צפוי כי יועבר להמשך אשפוז באחת ממחלקות בית החולים".

הרב עובדיה יוסףצילום: מיכל פתאל

מצבו הרפואי של הרב עובדיה זכה לסיקור בכל אמצעי התקשורת החרדיים, העצמאיים והמפלגתיים, למעט "יתד נאמן" הליטאי. בש"ס מחו על ההתעלמות.

הרב עובדיה יוסף סובל מהבעיות הרפואיות בזמן שש"ס ומשפחת הרב נתונה בסערה רבתי בעיקר סביב הבחירות לרבנות הראשית. היום ביקר בבית החולים הרב הראשי שלמה עמאר, מיד עם שובו מחו"ל, וזאת על רקע מתיחות סביב טרפודו של חוק שנועד לאפשר לו כהונה שנייה כרב ראשי. הרב עובדיה אמור להחליט בימים אלה מי מבין הרבנים האחרים המזוהים עם ש"ס – וליתר דיוק מי מבין ילדיו – יהיה מועמדו לבחירות לרבנות שאמורות להתקיים בסוף יולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ