ראש הסגל בלשכת נתניהו פורש מתפקידו

על פי הפרסום בערוץ 2, לפי כשנה וחצי הוגשה נגד גיל שפר תלונה על תקיפה מינית שאירעה לכאורה לפני 15 שנה. שפר: "מדובר בטענת שווא חסרת כל בסיס"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, גיל שפר, צפוי לעזוב את תפקידו בקרוב. על פי הדיווח בערוץ 2, לפני כשנה וחצי הוגשה נגד שפר תלונה מצד אשה שטענה שהוא תקף אותה מינית לפני 15 שנה. על אף החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא לפתוח בהליכים פליליים בשל התיישנות, הודיע באחרונה שפר במפתיע לנציב שירות המדינה ולראש הממשלה כי הוא יעזוב את תפקיד ראש הסגל עד סוף יולי.

דובר משרד המשפטים, משה כהן, מסר בהמשך לפרסום בערוץ 2 כי בפברואר 2012 התלוננה אשה כי גיל שפר תקף אותה מינית לפני כ-15 שנה, בעת ששהו יחד במכונית. התלונה הוגשה כאשר שפר עמד להתמנות לתפקיד ראש הסגל. שפר כיהן אז כממלא מקום ראש הסגל, לאחר שנתן אשל, ששימש אז בתפקיד, הודח מתפקידו בגלל הטרדה של אחת מעובדות לשכת ראש הממשלה. 

בעקבות התלונה הורה למשטרה היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח ב"בדיקה פלילית". ממשרד המשפטים נמסר כי במהלך הבדיקה נגבתה עדות מהאשה ומעדים נוספים. כמו כן נגבתה עדות משפר עצמו, שהכחיש כל גילוי אלימות מצדו נגד המתלוננת. 

נתניהו ושפר

לאחר התייעצות עם ראש אגף החקירות במשטרה דאז ניצב יואב סגלוביץ' ועם פרקליטות המדינה, החליט וינשטיין שלא לפתוח בהליכים פליליים נגד שפר ולא לבצע פעולות חקירה נוספות. ממשרד המשפטים נמסר כי הסיבה העיקרית להחלטת היועץ המשפטי לממשלה היתה שעל האירוע חלה התיישנות. 

וינשטיין עידכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשה והעביר אליו את ממצאי הבדיקה כדי שישקול את הדברים לפני שיחליט על מינויו של שפר. ממשרד המשפטים נמסר כי וינשטיין אמר לנתניהו "שאין מניעה משפטית למינויו של שפר לתפקיד ראש הסגל". 

לפני כמה חודשים התעוררה הפרשה פעם נוספת. המתלוננת שבה ופנתה ליועץ המשפטי לממשלה בעניין. וינשטיין הורה למשטרה לאסוף ראיות נוספות, שאליהן הפנתה המתלוננת. הראיותנאספו והוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה. גם לאור הראיות החדשות לא שינה וינשטיין את עמדתו ולא פתח בהליכים פליליים. וינשטיין עידכן את נתניהו פעם נוספת בממצאים החדשים ובהחלטתו. 

במקביל, העביר היועץ המשפטי לממשלה את החומר לנציבות שירות המדינה. לאחר בחינה של הפרשה ולאור העובדה ששפר לא היה עובד מדינה בעת שהתקיפה לכאורה התרחשה, החליט נציב שירות המדינה לא לפתוח בהליך משמעתי. 

ממשרד המשפטים נמסר שבאחרונה עדכן שפר את נציב שירות המדינה כי החליט לסיים את תפקידו לא יאוחר מסוף יולי. שפר הודיע על כך גם לראש הממשלה. 

בלשכת ראש הממשלה אישרו ששפר הודיע על עזיבתו את תפקיד ראש הסגל, אך הכחישו בתקיפות כי הרקע לכך הוא התלונה שהוגשה נגדו. בניגוד להודעת משרד המשפטים, מסרה לשכת ראש הממשלה כי שפר יעזוב "בחודשים הקרובים כמתוכנן".

מלשכת ראש הממשלה נמסר עוד כי כבר אחרי הבחירות הודיע שפר לנתניהו על כוונתו לסיים את תפקידו, אחרי יותר מארבע שנים של עבודה בלשכת נתניהו. "שפר הודיע לראש הממשלה על כוונתו לפרוש מתפקידו ללא כל קשר לתלונת השווא משנת 1998", נמסר מלשכת נתניהו. "שפר פועל במקצועיות ומסירות וזוכה לאמונו המלא של ראש הממשלה". 

שפר עצמו אמר כי "מדובר בטענת שווא חסרת כל בסיס מלפני 15 שנה בתקופה שבה הייתי רווק". לדבריו, הוא נמצא דובר אמת בשלוש בדיקות פוליגרף שונות - של השב״כ, של המשטרה ובדיקה פרטית שהזמין מטעם עצמו. "כבר לפני שנה וחצי קבע היועץ המשפטי לממשלה שאין כל מניעה להמשך העסקתי", מסר שפר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ