יחימוביץ’ פועלת להקדמת הפריימריז במפלגת העבודה

הרצוג, כבל ומרגלית צפויים להתמודד מול היו”ר המכהנת. הקדמת הבחירות תקשה על מועמדים מבחוץ, בהם גבי אשכנזי, לבסס את מעמדם במפלגה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו”ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ’, פועלת להקדמת בחירות לראשות מפלגת העבודה, ככל הנראה לסוף השנה הנוכחית. בכירים בעבודה הסבירו היום (ראשון) כי “הקדמת הבחירות עד סוף 2013 היא המהלך ההגיוני ביותר. נכון לקיים אותן מיד אחרי הבחירות המוניציפליות”. גורמים אחרים הוסיפו כי “יחימוביץ’ מעולם לא הסתירה את רצונה להקדים את הבחירות. היא חזקה מאוד במפלגה כיום, למרות תוצאות הבחירות. היא גם אמרה באופן פומבי שתפעל לקיים את הבחירות בהקדם האפשרי. היא ממש לא מפחדת מזה”.

על פי חוקת המפלגה, הבחירות לתפקיד יו”ר העבודה אמורות להתקיים עד 14 חודשים מיום הבחירות לכנסת. אם הבחירות אכן יוקדמו עד לסוף השנה הקרובה, כלומר בתוך חמישה חודשים, המהלך צפוי לסייע ליחימוביץ’ לשמור על תפקידה ומעמדה בראשות העבודה. הקדמת הבחירות תקשה על יריבים פוטנציאליים - בהם הרמטכ”ל לשעבר, גבי אשכנזי, או ראש אמ”ן לשעבר, עמוס ידלין, לבסס את מעמדם בקרב מצביעי המפלגה. בסביבתה של יחימוביץ’ העריכו בתקופה האחרונה שאיש מחברי הכנסת המכהנים, המתכוונים להתמודד על התפקיד, לא מתחרה בפופולריות שלה.

על פי ההערכות, חברי הכנסת יצחק ( בוז’י) הרצוג, איתן כבל ואראל מרגלית יתמודדו מולה על התפקיד.

יחימוביץ'צילום: אוליבייה פיטוסי

יתרון נוסף של יחימוביץ’ צפוי להיות מניעה ממתפקדים חדשים להצביע בבחירות, משום שעל פי חוקת המפלגה נדרשת מהם “תקופת אכשרה” של שישה חודשים לפני שניתנת להם הזכות להצביע. כך, מתמודדים חדשים לא יוכלו להביא מצביעים מן החוץ, ובמקביל מתפקדים שגויסו נגד מועמדותה של יחימוביץ’ לא יוכלו להצביע גם הם. היום דווח בכמה כלי תקשורת על גיוס מאות מתפקדים מקרב עובדי נמל אשדוד כחברים במפלגת העבודה בניסיון להדיח את יחימוביץ’ מתפקידה בעקבות קריאתה להדחתו של יו”ר ועד העובדים, אלון חסן, מתפקידו. אלא שבמפלגה לא ידעו לספק נתונים כלשהם על היקף ההתפקדות בקרב עובדי הנמל. “גם אם מדובר במאות עובדים, הם מהווים פחות מאחוז ממספר המצביעים הפוטנציאליים בעבודה – כך שיכולתם להשפיע על התוצאה הסופית היא שולית. בנוסף, אם הבחירות יתקיימו עד לסוף השנה הנוכחית, כל המתפקדים מהימים האחרונים ממילא לא יוכלו להשתתף בהצבעה משום שתקופת האכשרה שלהם לא תמה”, הסבירו במפלגה.

חברי הכנסת של המפלגה לא ידעו לומר היום מתי יתקיימו הבחירות בסופו של דבר. “כבר שמעתי על כל כך הרבה תאריכים אפשריים, כך שכל מועד שעליו יכריזו בסופו של דבר לא יפתיע אותי”, אמר אחד הח”כים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ