נתניהו ביטל במפתיע את השתתפותו בוועידת הליכוד

גורמים בתנועה הסבירו כי נאומו של ראש הממשלה מיותר בגלל החלטת ביה”ד של הליכוד לדחות הצבעה על שני נושאים חשובים למועד אחר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביטל במפתיע את השתתפותו בוועידת הליכוד הערב (חמישי). נתניהו אמור היה לשאת את הנאום המרכזי בוועידה, לראשונה מאז שאיבד את המושכות של מוסדות המפלגה בבחירות שהתקיימו בשבוע שעבר. נתניהו החליט לבטל את השתתפותו באירוע לאחר שבית הדין של הליכוד עיקר את הדיון הערב מתוכן ממשי: על פי ההחלטה, ההצבעה שהיתה אמורה להתקיים היום על שני נושאים מרכזיים נדחתה ולא תתקיים.

חברי הוועידה היו אמורים להקנות למרכז הליכוד, הגוף הפועל בין כינוס ועידה אחת לאחרת, את הסמכות לקבל החלטות בנוגע לשינוי חוקת הליכוד ברוב רגיל ולא ברוב מיוחס. מדובר בהחלטה שהיתה מקנה למרכז ולעומד בראשו, סגן שר הביטחון דני דנון, עוצמה רבה מול נתניהו בנושאים שנויים במחלוקת בתוך המפלגה, כמו האיחוד עם ישראל ביתנו.

נתניהו בבית שגריר ארה"ב בישראל, השבועצילום: מוטי מילרוד

ההחלטה השנייה שאמורה היתה להתקבל היא קביעת מועד לבחירות לאיוש מוסדות הליכוד. בית הדין של המפלגה היום כי הבחירות האלה יוכלו להתקיים רק אחרי הבחירות המוניציפליות שייערכו באוקטובר, ולכן הוביל לדחיית ההצבעה כולה הערב.

לדברי גורמים בליכוד, "נתניהו רצה לנאום כשמתקבלות החלטות חשובות, לברך עליהן, להביע את דעתו. ההחלטה הפכה את הדיון היום לחסר משמעות ולכן לא היתה שום סיבה שהוא יגיע לשם בסופו של דבר".

נתניהו מידר עצמו מהבחירות שהתקיימו למוסדות הליכוד בשבוע שעבר, ולא הציג מועמדים מטעמו לתפקידים השונים. שר התחבורה ישראל כץ זכה בבחירות ליו"ר מזכירות הליכוד פעם נוספת וניצח בהתמודדות את חברת הכנסת מירי רגב. סגני השרים, דני דנון וזאב אלקין, זכו כצפוי בבחירות ליו"ר המרכז ויו"ר הלשכה בהתאמה. הזכייה בתפקיד תקנה לדנון, שניצח גם בהתמודדות על תפקיד יו"ר ועידת הליכוד, שליטה על שינוי חוקת הליכוד, מניעת האיחוד עם ישראל-ביתנו והכבדה על דרישת ראש הממשלה לאישור הסכמים מדיניים בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ