ביקורת בעבודה על החלטת יחימוביץ' לקיים את הפריימריז סמוך לבחירות המוניציפליות

פעילים אומרים כי מועד הבחירות יפגע ביריביה של יו"ר המפלגה, ותוקפים את ההחלטה למנוע ממתפקדים חדשים להצביע; כבל: יחימוביץ' פועלת מתוך פחדנות פוליטית

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

פעילי שטח במפלגת העבודה טענו אתמול (ראשון) כי החלטתה של יו”ר המפלגה, שלי יחימוביץ’, לקיים את הבחירות לראשות העבודה כחודש בלבד לאחר הבחירות המוניציפליות תפגע ביכולתם להשתתף בקמפיינים לראשות המפלגה. ״השטח רותח על יחימוביץ’״, אמר אחד מפעילי המפלגה המרכזיים, ״היא מרחיקה את השדרה המרכזית של הפעילים, שיהיו עסוקים בבחירות המקומיות, מיכולת להשפיע בבחירות לראשות המפלגה״.

אחד מחברי הכנסת השוקל להתמודד על ראשות העבודה, אמר: ״אני זקוק לאנשי השטח להתמודדות מול יחימוביץ׳. הקרבה לבחירות לרשויות המקומיות תפגע בסיכויים שלי. זה גם לא הוגן כלפי אנשי השטח שרוצים להיות מעורבים בקמפיין, להביא אותם לבחירות לראשות המפלגה עם הלשון בחוץ״.

בעבודה העריכו שהקדמת הבחירות תסייע ליחימוביץ’ להשקיט את הרוחות במפלגה ולצמצם את הביקורת נגדה בעקבות הכישלון בבחירות האחרונות. "בתום הבחירות הפנימיות האלה נקבל את הכרעת הבוחרים, נשאיר מאחורינו את כל ההתמודדויות הפנימיות, ונמשיך מחוזקים ומאוחדים בדרך הארוכה שיש לנו לעשות", אמרה יחימוביץ' במסיבת העיתונאים אתמול.

קריאתה של יחימוביץ להקדמת הבחירות, מהלך המותנה באישור ועידת המפלגה, עוררה אתמול זעם רב בקרב המתמודדים האפשריים מולה. יו"ר סיעת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג והח"כים איתן כבל ואראל מרגלית, מחו על כוונתה למנוע ממתפקדים חדשים להשתתף בבחירות. על פי חוקת המפלגה, מתפקדים חדשים לא יוכלו להשתתף בבחירות משום שלא עברו "תקופת הכשרה" בת חצי שנה מן המועד שבו יגוייסו. המשמעות: מועמדים פוטנציאלים לא יוכלו לגייס תומכים חדשים מבחוץ. "ברור לכולם שאם אחליט להתמודד, יש קבוצה אדירה של אנשים שיירצו להצטרף לעבודה ולתמוך בי", אמר אחד המתמודדים האפשריים על התפקיד, "לא יעלה על הדעת שיחימוביץ' תחסום אותם".

יחימוביץ', אתמולצילום: דניאל בר-און

ח”כ כבל תקף אתמול בבוטות את יחימוביץ׳ והגדיר את המהלך שיזמה ״פחדנות פוליטית״. בעמוד הפייסבוק שלו כתב כבל: ״לא אתן שבשל פחדנות פוליטית וציבורית נקריב את האינטרס המפלגתי של כולנו לטובת אינטרס אישי של יו"ר המפלגה. מעולם לא היה יו"ר מפלגה שיזם את סגירת המפקד לפני התמודדות, אלא להפך. הניסיון של שלי למנוע מפקד הוא צעד פחדני ובריחה מהתמודדות עם דעת הקהל כלפיה״.

ח"כ מרגלית תקף גם הוא בחריפות את יו"ר המפלגה. "ההודעה על הפריימריז באה מפני שכל מי שמכיר את מפלגת העבודה מכיר את הסחף נגד יחימוביץ'", אמר, "בבחירות האחרונות היא נכשלה, והבחירות הבאות יהיו על מי מסוגל להתמודד מול יאיר לפיד ולהחזיר למפלגה את הקולות שהוא שאב ממנה. הוויכוח כרגע הוא בין קומוניזם מרקסיסטי לבין תפיסה דמוקרטית יזמית מודרנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ