דיווח: פרשת פרנקל נסבה על תיק יוקרתי לנשיאת חליפות

על פי ערוץ 2, הציג היום הנגיד המיועד את גרסתו לוועדת טירקל, לפיה עוכב בהונג קונג בגלל תיק, שבת לוויתו היתה אמורה לשלם עבורו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

תיק יוקרתי לנשיאת חליפות - זה היה הפריט שבעטיו עוכב נגיד בנק ישראל המיועד, יעקב פרנקל, בנמל התעופה בהונג קונג. כך מדווח הערב (שישי) ערוץ 2. פרשת המכשול בפני  מינויו לנגיד נחשפה לפני שבוע ב"הארץ".

על פי הדיווח, פרנקל הציג היום את גרסתו לוועדה. הוא סיפר שלפני שבע שנים הוא עוכב ביציאה מחנות הדיוטי פרי בהונג קונג כשברשותו תיק לנשיאת חליפות שעליו לכאורה לא שילם.

הוא טען, בדומה לנאמר בפרסום הבוקר ב"הארץ" שקולגה כלכלנית שהיתה עמו היתה אמורה לשלם על התיק על פי הסיכום ביניהם. הוא הסביר שהיתה זו אי הבנה וביקש ללכת כדי להספיק לעלות על הטיסה. לדבריו, הוא נשאר ללילה נוסף בעיר כי החמיץ בסופו של דבר את הטיסה.

פרנקל הציג את המסמך שכתבה פרקליטתו שרון סר, שלפיו הרשויות בהונג קונג ביקשו להתנצל על אי ההבנה ו"להודות על שלא דרשת מהם פיצויים". לא ידוע אם בידיו של פרנקל מסמכים רשמיים מהונג קונג שמאמתים את גרסתו.

יעקב פרנקלצילום: עופר וקנין

במשדר התארח גם שר האוצר, יאיר לפיד, שזעם על הביקורת הציבורית שמוטחת בפרנקל, וייחס אותה לסגנון שיח בעייתי. לדבריו, "באופן אוטומטי אנחנו לא מאמינים לבני אדם. איש בן שבעים, חתן פרס ישראל, ויתר על ג'וב בהמון כסף כדי לבוא לשרת במילואים בגילו, דבר ראשון לא מאמינים לו. יש משהו בטון הציבורי שלנו שהוא אלים ומכוער. זה עצוב".

כשנשאל אם יכול להיות שעוד כמה ימים ייעשה ניסיון למצוא מוצא של כבוד מהמינוי, השיב: "אני לא אגיד שבגלל רכילות אנחנו מבקשים ממנו לרדת מהתפקיד. תחליט ועדת טירקל".  לדברי לפיד, "כל אדם ערכי ואכפתי צריך שלבו ייחמץ בקרבו" בגלל מה שנעשה לפרנקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ