מאיר שטרית שוקל להתמודד על נשיאות המדינה

ח"כ שטרית פתח בהתייעצויות עם חברי כנסת ומעריך כי סיכוייו לזכות בתפקיד גבוהים. גם רובי ריבלין ובנימין בן אליעזר מקדמים את מועמדותם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת מאיר שטרית (התנועה) מתכוון להציג את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה בהצבעה השתתקיים במליאת הכנסת בעוד כשנה. לאחרונה הוא פתח בהתייעצויות עם חברי כנסת ומקורבים ולהערכתו סיכוייו במירוץ, שיוכרע בהצבעה חשאית במליאה, גבוהים. אם יתמודד, שטרית יהפוך לח"כ השלישי המבקש להתמודד על התפקיד מבין חברי המליאה.

יו"ר הכנסת לשעבר, ראובן (רובי) ריבלין ושר הבטחון לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, כבר החלו לקדם את מועמדותם לתפקיד במשכן. מועמד נוסף ששמו הוזכר הוא השר לשעבר דוד לוי.

על פי ההערכות במערכת הפוליטית, מנהיג ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מקדם את מועמדותו של לוי כנציג מפלגתו בבחירות. ליברמן טען בשבועות האחרונים כי הוא אינו עוסק בנושא ולא דן עם לוי בהצגת מועמדותו.

חבר הכנסת מאיר שטרית. רוצה להיות נשיאצילום: עופר וקנין

שטרית אמר ל"הארץ": "אני שוקל להתמודד על תפקיד נשיא המדינה. אני לא חושב שאני פחות טוב מהמועמדים האחרים. אין היום אף מועמד אחר שצבר ניסיון ותפקידים כמו שיש לי".

שני המועמדים האחרים, ריבלין ובן אליעזר, מקיימים כבר תקופה ארוכה קמפיין שקט לבחירתם. ריבלין זוכה לאהדה רבה במשכן, גם מצד חכי"ם שאינם נמנים על שורות הקואליציה. נדמה שהדחתו מתפקיד יו"ר הכנסת, רק חיזקה את תדמיתו בקרב החכי"ם והוא עשוי לגבש סביבו תמיכה רבה יותר מזו המצטיירת מן המפה הפוליטית השגרתית.

בן אליעזר, לעומתו, פתח בחריש עמוק בנסיון לקבע את מועמדותו. בתקופה האחרונה הוא זימן אליו חכי"ם רבים לפגישות ידידותיות במהלכן הפציר בהן לתמוך בו. "פואד הזמין אותי לשיחה, למרות שאנחנו לא ממש מכירים. היתה פגישה ידידותית מאוד, באווירה מצויינת. דיברנו על הרבה דברים, אבל בדרכו המיוחדת הוא גם ביקש ממני בסוף שאתמוך בו". סיפר ל”הארץ” אחד מחברי הכנסת.

במקביל, במסדרונות הכנסת מוסיפה להסתובב בשבועות האחרונים שמועה עיקשת על מהלך פוליטי אפשרי שייזום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולפיו כהונתו של הנשיא הנוכחי, שמעון פרס, תוארך בשנתיים נוספות כדי להכשיר את מינויו של נתניהו עצמו לתפקיד הנשיא, בתום הקדנציה הנוכחית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ