נתניהו מציג: הסכסוך הישראלי-פלסטיני ב-140 תווים

במסגרת הדיון על חוק משאל העם אמר ח”כ זחאלקה: "היינו כאן לפניך ונישאר אחריך". רה"מ ענה: "החלק הראשון לא נכון, והחלק השני לא יהיה"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

איך מתמצתים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ל-140 אותיות? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט להעלות את העימות שלו אתמול (רביעי) במליאת הכנסת עם חבר הכנסת ג׳מאל זחאלקה (בל״ד) בשאלה ״מי היה כאן קודם״ - לאמצעי המדיה החברתית שלו, ובהם הטוויטר והיו-טיוב.

העימות בין השניים פרץ במליאה, לאחר שזחאלקה עלה אל דוכן הנואמים ומתח ביקורת נוקבת על החלטתו של ראש הממשלה לחייב בחוק יסוד עריכת משאל עם בכל הסכם מדיני הכולל ויתור על אדמות שנמצאות בריבונות ישראלית.

"צריך לשאול את עמי העולם על הכיבוש הישראלי ולא את דעתם של הישראלים על זה שהם כובשים את ארצו של עם אחר. אנחנו היינו כאן לפניכם ונישאר אחריכם", אמר זחאלקה בנאומו.

נתניהו, שלא התכוון לנאום בדיון, לא נשאר אדיש. למרות השעה המאוחרת הוא הצביע וביקש את רשותו של יו”ר הכנסת לשאת מספר מלים. "אני לא התכוונתי לדבר אבל שמעתי את אמירתו של ח"כ זחאלקה: 'היינו כאן לפניך ונישאר אחריך'", אמר נתניהו והוסיף משפט שעשוי להפוך למטבע לשון נוסף מבית מדרשו: "החלק הראשון לא נכון, והחלק השני לא יהיה".

זחאלקה לא נשאר חייב. מיד לאחר מכן הוא שב אל המיקרופון והבהיר לנתניהו שהוויכוח, מבחינתו, לא עסק בענייני בעלות על הארץ. "כשאמרתי שנהיה כאן אחריכם, התכוונתי אחרי כל הגזענות שקיימת היום, ונחיה יחד חיים משותפים", אמר וחזר למקומו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ