ועידת העבודה: יחימוביץ' ניצחה ברוב דחוק

חברי המפלגה הצביעו על מועד קיום הבחירות לתפקיד יושב הראש. ח"כ כבל: "יחימוביץ' סלקטורית שמונעת מאנשים טובים להצטרף למפלגה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הישג לשלי יחימוביץ’: יו״ר מפלגת העבודה ניצחה היום (שישי) בהצבעה בוועידת המפלגה על מועד קיום הבחירות לתפקיד יושב הראש. חברי הוועידה קיבלו את עמדתה של יחימוביץ’ לפיה הבחירות יתקיימו בנובמבר הקרוב, ולא בינואר, כפי שדרשו שלושת יריביה במפלגה, חברי הכנסת יצחק (בוז’י) הרצוג, איתן כבל ואראל מרגלית. התוצאה התקבלה בתום הצבעה חשאית שנערכה על פי דרישתם של השלושה.

״זה הישג מרשים ליחימוביץ’. למרות שמדובר בהצבעה חשאית היא הביסה את כל מתנגדיה, הרצוג, כבל, מרגלית, עופר עיני ועמיר פרץ שבוחש מבחוץ״, אמרו בסביבתה של יחימוביץ׳. אחד ממתנגדיה הבולטים במפלגה אמר מנגד, ״יחימוביץ’ ניצחה ברוב דחוק של 40 קולות בסך הכל. המפלגה הוציאה לה כרטיס צהוב והבהירה ששלי היא לא המנהיגה הבלתי מעורערת״. בהודעה שפרסמו במשותף שלושת החכי״ם הם בירכו את יושבת הראש על ההישג ואמרו שהם מכבדים את החלטת הוועידה.

על פי ההחלטה, יום הבחירות ייערך ב-21 בנובמבר ויוכלו לקחת חלק רק חברי מפלגה שהתפקדו עד 21 במאי. המשמעות: המתמודדים השונים לא יוכלו לגייס מתפקדים חדשים שיתמכו בהם עד למועד הבחירות. בנוסף, מאות טפסי ההתפקדות שגייס יו”ר ועדת עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, כדי להלך אימים על יחימוביץ’ אינם נחשבים לצורך הבחירות הפנימיות ועובדי הנמל לא יוכלו להשתתף בהן. "כשהבחירות הפנימיות יהיו מאחורינו, נמשיך לצעוד קדימה למה שחשוב באמת - תיקון פני המדינה על פי השקפתנו", אמרה יחימוביץ’.

ח”כ הרצוג מתח ביקורת על יחימוביץ’ והתנהלותה במהלך נאומו בוועידה והאשים אותה בכשלון המפלגה בבחירות. ״אגלה לכם סוד”, אמר הרצוג, “לא הליכוד ניצח אותנו וגם לא יאיר לפיד. אנחנו ניצחנו את עצמנו. אימצנו שיח מתלהם ואגרסיבי. שידרנו לחלקים שלמים בחברה, ביניהם מי שהלכו איתנו שנים במדבר, שזהו אינו ביתם. מרוב שניסינו למצוא את הנישה הנכונה למפלגה, איבדנו את כולן. 48 מנדטים הצביעו למפלגות השמאל-מרכז בבחירות האחרונות. מפלגת העבודה היתה אמורה להיות הבחירה הטבעית של רובם. סיימנו עם פחות משליש. וזאת הבעיה הגדולה ביותר שלנו״.

יחימוביץ', החודשצילום: דניאל בר און

גם ח”כ כבל תקף את יחימוביץ’ ואמר: ״אסור להפוך את המפלגה למועדון סגור, עם שומרת הסף, הסלקטורית שעומדת בשער ומונעת מאנשים טובים להצטרף למפלגה. יש כאלה, שלי, שהפריימריז עבורם היא בעיה. אבל הפריימריז הם הזדמנות״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ