שטייניץ נגד לפיד: הוא שחצן, יהיר וסבור שמגיע לו הכל

השר לעניינים אסטרטגיים השתלח בשר האוצר וברה"מ בעקבות סילוקו מדיוני הקבינט המדיני ביטחוני. לדבריו, נתניהו הפגין חולשה וטעות בשיקול דעת

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר לעניינים אסטרטגיים, יובל שטייניץ, השתלח בשר האוצר, יאיר לפיד, בעקבות דרישתו של לפיד להוציא את שטייניץ מדיוני הקבינט המדיני ביטחוני - בו הוא איננו חבר - לפני כשבועיים. "זוהי שחצנות ויהירות של לפיד", אמר שטייניץ היום (שבת) בהתבטאות ראשונה בנושא בתוכנית “פגוש את העיתונות” בערוץ 2. לפיד מרבה לתקוף את שטייניץ בחודשים האחרונים על רקע כהונתו כשר אוצר הקודם והגירעון העמוק אליו, לטענת לפיד, הוביל את קופת המדינה. שטייניץ, שהעדיף לשמור על פרופיל נמוך עד כה, תקף את לפיד וגם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנענה לדרישתו.

ביום שלישי שעבר דיווח אמנון אברמוביץ’ בערוץ 2 כי לפיד דרש מנתניהו לסלק את שטיייניץ מישיבת הקבינט. לפיד טען כי שטייניץ אינו חבר בקבינט ולכן עליו לעזוב את החדר. נתניהו נענה לדרישתו של לפיד וביקש משטייניץ לעזוב. שטייניץ, שכיהן בקדנציה הקודמת כשר אוצר, הוזמן לישיבת הקבינט כיוון שזו היתה אמורה לעסוק בתקציב הביטחון.

לפי הדיווח בערוץ 2, לפיד טען בפני נתניהו כי הסיכום ביניהם קובע שבמקרים שבהם ראש הממשלה מעוניין לצרף את שטייניץ לדיונים מדיניים בקבינט, לפיד זכאי לצרף את השר יעקב פרי ממפלגתו. לפיד אמר לנתניהו שכיוון שפרי לא הוזמן לדיון, הוא מבקש ממנו לעמוד בסיכום ולבקש משטייניץ לצאת מהחדר. שטייניץ סירב לצאת ותקף את לפיד, אלא שאז פנה אליו נתניהו וביקש ממנו לעזוב. נתניהו אמר לשטייניץ כי כאשר יתחדש הדיון על תקציב הביטחון יקראו לו לשוב. שטייניץ נעלב קשות ויצא מהחדר.

שטייניץ ונתניהוצילום: מיכל פתאל

"התקרית הזו מיותרת ומביכה", אמר שטייניץ. לדבריו, "האיש מכהן כשר במשך שלושה חודשים בלבד. הוא מגיע 'לקודש הקודשים' - הקבינט המדיני ביטחוני, מבלי שהיה בממשלה הקודמת והוא לא יודע איך זה פועל. הוא נוהג כמו אדם שסבור שמגיע לו הכל", תקף שטיייניץ.

השר לעניינים אסטרטגיים תקף גם את ראש הממשלה. "אני לא מנקה את ראש הממשלה. הוא היה צריך לנהוג אחרת. הוא הפגין חולשה וטעות בשיקול הדעת. התנהלותו צריכה להיות כזו שמבהירה מי בעל הבית", אמר שטייניץ. לדבריו, "אמרתי ללפיד בחפיפה שני דברים מהותיים שעל שר אוצר לזכור: הראשון - לוותר על הפופולאריות ועל הרדיפה אחר התקשורת והסטטוסים בפייסבוק. השני - להעמיק ולא לקבל החלטות כלאחר יד. בכל הקשור לעידוד השקעות בפריפריה ובעידוד הצמיחה - היתה כאן כניעה ללחץ תקשורתי", אמר השר שטייניץ במשדר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ