ח”כ קול לאחר העימות עם לפיד: "אמשיך להביע את דעותיי גם בעתיד"

זוהי ההתבטאות הראשונה של הח”כית מאז הושעתה מפעילות פרלמנטרית בעקבות הימנעותה בהצבעה על חוק המשילות. לפי שעה ההשעיה לא בוטלה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ עדי קול (י), הגיבה היום (ראשון) לראשונה על החלטתו של ראש מפלגתה, שר האוצר , להשעות אותה מפעילות פרלמנטרית. היא הושעתה לאחר שבשבוע שעבר נמנעה , שקידמה מפלגתה.

נמנעה ח”כ קול מלהתייחס לנסיבות שהובילו אותה להימנע בהצבעה, וכן לחילוקי הדיעות בנושא בתוך יש עתיד. במקום זאת היא ביקשה להבהיר שהעימות האחרון לא ירתיע אותה מלהביע את עמדותיה בעתיד.

"תשמחו לשמוע כי השמועות על מותי/כליאתי/שלילת גישתי לפייסבוק, היו חסרות שחר. אני חיה, נושמת, חושבת, כותבת, וממשיכה להביע את דעותיי", כתבה קול והסבירה מדוע לא התייחסה לפרשה עד כה. "שתקתי בימים האחרונים, כי נראה היה שהדיון יצא מכל פרופורציה, ולא רציתי להמשיך וללבות אותו". לדבריה, "אני לא הולכת לשום מקום. באתי לכנסת כדי להשמיע את קולי ולקדם את הערכים והעקרונות שאני מאמינה בהם. וזה מה שאעשה".

ח"כ קול בכנסת, בחודש שעברצילום: מיכל פתאל

לפיד וקול התפייסו ביום חמישי האחרון בערב גיבוש שנערך בביתו של שר החינוך, שי פירון, בהתנחלות אורנית. ל"סולחה" בין השניים קדמה ביקורת נוקבת על התנהלותו של לפיד מצדם של חכ"ים, עיתונאים וגולשים ברשתות החברתיות - לא רק משום שסירב לאפשר ריבוי דעות במפלגתו, אלא גם בשל הקו הנוקשה בו נקט כלפי קול מיד אחרי הצבעתה: הח"כית "הסוררת" אולצה לפרסם התנצלות פומבית, ונאסר עליה להגיש הצעות חוק או לייצג את המפלגה בדיוני וועדות הכנסת עד להודעה חדשה.

לפיד מיהר כי היחסים בין השניים שבו למסלולם התקין - זאת אף שההשעיה לא בוטלה בינתיים. "אחרי המהומה הגדולה, היינו כולנו - כל חברי הכנסת של 'יש עתיד', כולל עדי קול כמובן - על המרפסת של הרב שי פירון ביישוב אורנית ודיברנו שיחה ארוכה, אוהבת, פתוחה, עמוק לתוך הלילה". כתב לפיד והוסיף: "עדי הסבירה מה קרה לה, אני דיברתי על כמה חשוב שלא נפתיע אחד את השני, והתחבקנו, ואמרנו שזה לא יקרה לנו שוב כי אנחנו אנשים שעובדים על עצמם ויודעים לבנות שפה אחרת וללמוד מטעויות".

הסטטוס של קול. לחצו להגדלהצילום: פייסבוק

ח"כ אחר מיש עתיד, שר החינוך שי פירון, הצביע גם הוא לפני שבועות אחדים בניגוד לעמדת הקואליציה, אך ככל הידוע לא נענש. פירון תמך בהצעת חוק שהגישה יו"ר מרצ, זהבה גלאון הקורא להעסקה ישירה של עובדים בשירות הציבורי למרות שהקואליציה החליטה להתנגד לחוק. הקואליציה, בסופו של דבר, הפילה את החוק בהצבעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ