הכנסת תכונס בפגרה לדיון על סירוב נתניהו למנות את קרנית פלוג לנגידה

הבקשה לדיון החריג הוגשה על ידי ח”כ מרב מיכאלי, שאמרה כי “בנק ישראל אינו עסקו הפרטי של ראש הממשלה. הציבור זכאי לדעת מה היו שיקוליו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת תכונס בסוף החודש לישיבת פגרה מיוחדת, בעקבות דרישתה של ח”כ מרב מיכאלי (עבודה) לדון בפארסת מינוי הנגיד לבנק ישראל והימנעותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד ממינויה של ד”ר קרנית פלוג לתפקיד. הדיון צפוי להתקיים ב-29 באוגוסט. על הבקשה שהוגשה היום (רביעי), חתומות כל סיעות האופוזיציה.

בנימוקים המופיעים בבקשה נכתב, בין היתר, כי "כל יום החולף בלא נגיד מגדיל את הנזקים לבנק ישראל, פוגע בכלכלת ישראל ושם את מדינת ישראל ללעג ולקלס. למרות כישלון החיפוש אחרי נגיד, צוטטו מקורביו של ראש הממשלה באמירה: ‘ימונה כל אחד אחר, רק לא היא’ - היא, המשנה המוערכת לנגיד וממלאת מקומו, קרנית פלוג, שהומלצה על ידי הנגיד הקודם סטנלי פישר להחליפו. שר האוצר וראש הממשלה מתבקשים להופיע בפני הכנסת ולהסביר את שיקול דעתם בעניין הציבורי החשוב הזה”.

לדברי מיכאלי, "לפי הפרסומים תמך שר האוצר במינויה של ד”ר קרנית פלוג, עליה המליצו הנגיד היוצא סטנלי פישר, כלכלנים בכירים, מומחים ופרשנים. רק ראש הממשלה, מטעמים השמורים לחלוטין עמו, מודיע ש’רק לא’ ד”ר פלוג וממשיך במאמץ הנלעג ללקט איזשהו נגיד, בארץ או בעולם. האם גם בנושא זה ביטל שר האוצר את דעתו בפני דעת ראש הממשלה והוא מזדעק “היא- לא” מכח פקודה שקיבל? והאם מצא שר האוצר בד”ר פלוג פגמים שפרופ' פישר פיספס? מדינת ישראל בכלל ובנק ישראל בפרט אינם עסקו הפרטי של ראש הממשלה או של שר האוצר; הציבור זכאי לדעת מה היו שיקוליו של שר האוצר להסכים לשערוריית אי מינוי נגיד ולהחלטתו הנחושה של ראש הממשלה ש’רק לא היא’”.

קרנית פלוג בדיון בוועדת הכספים בכנסת, ב-2011צילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ