לפיד: מאוכזבי יש עתיד מסתכלים עלינו כמו שנאוצרים שנשכחו בגשם

יו"ר יש עתיד מותח ביקורת על מצביעי המפלגה שמתמרמרים על התנהלותה, אך רואה גם מימד חיובי: "מהליכוד לא מצפים לכלום, ולכן לא מתאכזבים מהם"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים373

יו”ר יש עתיד, יאיר לפיד, שיגר היום (שבת) מכתב לפעיליו בו הוא מותח ביקורת על מצביעי המפלגה המתמרמרים על התנהלותה מאז הבחירות. "כולנו - אנשי ‘יש עתיד’ - נאלצים להתמודד באופן יומיומי עם אנשים שמסתכלים עלינו במבט של שנאוצרים עצבניים שנשכחו בגשם ומודיעים ש’הם מאוכזבים’”, כתב לפיד לתומכיו.

לדבריו, "בפעמים המעטות שהצלחתי לגרור לשיחה את מקצועני האכזבה הם הודו, בחצי פה, שגם הם מבינים שצריך היה לסגור את הגרעון, גם הם יודעים שבעולם משפטי אי אפשר פשוט ללכת ולקחת את הכסף מהרווחים הכלואים, גם להם ברור שכבר שנים רבות לא שינתה מפלגה באופן דרמטי כל כך את סדר העדיפויות הלאומי".

עם זאת, לפיד מבהיר כי להערכתו, אובדן האמון בו - שהשתקף בסקרים שפורסמו בשבוע שעבר - הוא זמני בלבד. לדבריו, "אנחנו נצטרך להתפייס עם ישראלים רבים שכועסים. נצטרך ללכת אליהם – אחד אחד אם צריך – ולהציג בפניהם את השאלה הפשוטה הבאה: ‘מדוע שאנשים פוליטיים, שרוצים להיות פופולריים, יעשו צעדים שבאופן מובהק מזיקים לפופולאריות שלהם?’".

שנאוצרצילום: אי–פי

לדבריו, "התשובה היא, כמובן, שזו ההתחייבות שלנו: לעשות את מה שנכון למדינת ישראל, לא את מה שעוזר לנו לצבור נקודות. זה ההבדל בינינו לבין הפוליטיקה הישנה, ואם מישהו לא מאמין לנו נצטרך פשוט להמשיך להוכיח לו עד שהוא ישתכנע. אני יודע שנעשה זאת, פשוט כי כבר עשינו זאת בעבר. כמה שבועות לפני מערכת הבחירות עוד פורסמו סקרים שניבאו לנו 5 מנדטים (לפי מיטב זכרוני מעולם, אפילו לא פעם אחת, לא היה סקר שניבא לנו מעל 16 מנדטים), ואנחנו פשוט המשכנו בשלנו. אדם אחרי אדם, רחוב אחרי רחוב, שכונה אחרי שכונה, עד שזה קרה".

לפיד הביע ביטחון מוחלט ביכולתו להפוך את הסקרים הנוכחיים על פיהם. לדבריו, "לאכזבה יש גם – למרות שקשה לראות את זה כרגע - מימד חיובי. ב-30 השנים האחרונות איש לא טען שהוא מאוכזב מהליכוד או מהעבודה. איש אינו מצפה מהם להרבה, ולפיכך איש אינו יכול להתאכזב במיוחד. מאיתנו יש ציפיות אחרות, ואני מעדיף שכך זה יישאר. זה יחייב אותנו, בשנים הקרובות, להמשיך לעבוד קשה, ולא לשכוח לרגע מי שלח אותנו לכנסת ולממשלה", כתב לפיד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ