נתניהו עבר בהצלחה ניתוח לטיפול בבקע טבורי

ראש הממשלה אושפז במהלך השבת לאחר שחש כאבים בבטנו. ישיבת ממשלה שתוכננה להיום תידחה, ישיבה בעניין שחרור האסירים תתקיים כרגיל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו אושפז אתמול (שבת) בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים בעקבות כאבים שחש בבטנו. במהלך היום הוא נבדק על ידי רופאו האישי, ד"ר צביקה ברקוביץ', ועל ידי ד"ר אריה דורסט, מומחה לכירורגיה. 

האבחנה הראשונית מהבדיקות שעבר ראש הממשלה היתה חשש לבקע טבורי. בדיקת סי-טי שהתקיימה בבית החולים אימתה את האבחנה ולפיכך הוחלט שנתניהו ינותח הלילה. צוות הרופאים המנתח החליט לקיים את הניתוח בהרדמה מלאה. אורכו של הניתוח כשעה וההתאוששות הצפויה ממנו היא כשעתיים.

ראש צוות הניתוח הוא פרופ' אבירם ניסן, מנהל המחלקה הכירורגית בבית החולים הדסה עין כרם וכולל גם את הכירורג הבכיר, פרופ' אריה דורסט, שאבחן את הבקע.

נתניהו בביקור בעיר הבה"דים בנגב, השבועצילום: אליהו הרשקוביץ

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו צפוי להשתחרר מבית החולים היום אחר הצהריים, ולפיכך ישיבת הממשלה שתוכננה להיום תדחה ליום אחר. דיון צוות השרים לענייני אסירים יתקיים כרגיל, וינוהל על ידי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

בעקבות ההחלטה לנתח את רה"מ תחת הרדמה כללית, מונה שר הביטחון יעלון לממלא מקום ראש הממשלה והסמכויות יועברו אליו באופן זמני. המהלך אושר בסבב טלפוני שקיים מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט.

תגובות