לפיד תוקף את החרדים: מעמד הביניים לא יממן אנשים שיכולים לעבוד ואינם עובדים

ערב כניסת הקיצוץ בקצבאות הילדים, טוען שר האוצר כי "מדובר במהלך היסטורי של מעבר מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

שר האוצר, יאיר לפיד, שב ותקף במרומז את הציבור החרדי על רקע כניסתו הצפויה של הקיצוץ בקצבאות הילדים, ביום שלישי הקרוב. במייל שהפיץ אתמול (שבת) לפיד לפעיליו הוא הזכיר כי הקיצוץ בקצבאות היה חלק ממצע הבחירות של יש עתיד. לדבריו, "יש עקרון אחד שאנחנו לא מתכוונים לוותר לגביו: מעמד הביניים הישראלי אינו אמור לממן אנשים שיכולים לעבוד ואינם עובדים".

לפיד טען כי “מדובר במהלך היסטורי של מעבר מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה”. הוא הוסיף כי, "במשך שנים על שנים הוכח שוב ושוב שקצבאות הילדים אינן מוציאות את האנשים מעוני, אלא רק מנציחות את העוני. יש רק דבר אחד שמאפשר למשפחות לצאת ממעגל העוני – וזו עבודה. במשפחות שבהן שני ההורים עובדים, העוני צונח אל מתחת ל-5%. זה הפירוש של אחריות הורית, זה גם הפירוש של אחריות חברתית. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע לכל מי שרוצה לצאת לעבודה - החל מתוכניות השמה וכלה בתמריצים כספיים לכל מי שעובד בשכר נמוך".

דיון לילי לאישור תקציב המדינה בכנסתצילום: אורן נחשון

לפיד ניצל את האיגרת השבועית ששיגר אתמול לפעיליו כדי לשוב ולמתוח ביקורת על "הפוליטיקאים הישנים" והתקשורת שלא מכירים עדיין בשינוי שהנהיגה מפלגתו בדמותה של הפוליטיקה בישראל. לפיד ציטט את שירה המפורסם של המשוררת הפולניה, ויסלבה שימבורסקה, "ילדי התקופה", וטען כי, "הפוליטיקאים הישנים תוקפים אותנו מעל ומתחת לחגורה, התקשורת מנהלת את קרבות הנסיגה שלה במלחמת התודעה, אבל אלה ואלה יודעים, בסתר ליבם, שאנחנו - אנשי יש עתיד – ילדי התקופה".

לפיד אמר כי הוא “משלם אמנם מחיר (פוליטי) על כך שאנחנו חיים בתקופה שבה המודעות הציבורית היא כל כך גבוהה”. אך הוסיף כי לראייתו, “השקיפות, הדיון הפומבי הפתוח, זרם המידע הבלתי פוסק, אפילו עוצמת הרגשות, כולם חלק מן הפוליטיקה החדשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ