השר כץ: נתניהו גוזל את שם המשרד שלי, כי התנגדתי לשחרור האסירים

כץ פרסם בפייסבוק כי ההחלטה על שינוי השם היא עונש על הצבעתו, אך בלשכת רה"מ אומרים שכץ ידע על הכוונה לשנות את השם ימים לפני ההצבעה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים85
יהונתן ליס
יהונתן ליס

עימות מביך בממשלה: השר יישראל כץ האשים אתמול (רביעי) את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכך שהחליט לגזול משם משרדו את המילה "תשתיות", רק משום שיצא נגד עמדת ראש הממשלה והצביע נגד שחרור האסירים. שרי הממשלה צפויים לאשר בישיבה הקרובה את העברת המונח "תשתיות" ממשרדו של כץ למשרד האנרגיה והמים, שכונה בעבר משרד התשתיות, בראשו עומד השר סילבן שלום. אלא שגורמים בלשכת ראש הממשלה נזכרו אתמול במכתב ששיגר כץ ב-10 ביולי, שמונה ימים לפני ההצבעה, למזכירות הממשלה וכבר בו מחה כץ על הכוונה להעביר את שם המשרד לידיו של השר שלום. לדברי הגורמים, המכתב הזה מוכיח שכץ ידע על הכוונה לשנות את שם המשרד ימים רבים לפני ההצבעה על שחרור האסירים, ומכאן שאין בהחלטה "נקמה" על הצבעתו.

כץ פרסם אתמול את גרסתו לדברים בעמוד הפייסבוק שלו. "הצבעתי בממשלה נגד שחרור מחבלים רוצחים כתנאי לפתיחת מו"מ, זוכרים? היה לי אפילו ויכוח עם ראש הממשלה. ובכן, עכשיו מגיע "העונש". בישיבת הממשלה ביום א' יילקח משם משרדי: "התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים", התואר "תשתיות" ויועבר למשרד האנרגיה והמים (בלי לשנות בעניין הסמכויות)”.

מערכת היחסים בין כץ לנתניהו רעועה כבר תקופה ארוכה. נתניהו כשל בקידום מועמדים בהתמודדות על תפקידים מרכזיים בהנהגת הליכוד, מאבק שבו כץ הוכיח את כוחו במרכז ונבחר פעם נוספת לתפקיד יו"ר מזכירות המפלגה. כפי שחשף יוסי ורטר ב"הארץ" בתחילת החודש, הישיבה בה אושר שחרור האסירים היתה מתוחה. כשהגיע תורו של כץ לדבר בממשלה, הוא הפטיר לעברו בזלזול: "אין צורך, אותך כבר שמענו בתקשורת".

כץ לא נרתע. "האם נשללת ממני זכות הדיבור"? תמה בישיבה. "בשנים האחרונות מאוד אהבת לשמוע את הניתוחים שלי בתקשורת" אמר השר. "בדרך כלל זה נכון", רטן נתניהו. "בכל מקרה", סיכם כץ בחגיגיות, "אמשיך להביע את דעותי כמו תמיד. הרי יחד ישבנו בחדר הזה, אדוני ראש הממשלה, והצבענו נגד שחרורים ועסקות והסכמים. ואני מודיע לכם שבעוד חצי שנה תודו שזאת היתה טעות גדולה. שום דבר לא ייצא מהמשא ומתן עם הפלסטינים, אבל האסירים יהיו בידיהם".

אלא שבניגוד לכץ, השר השני מן הליכוד שהצביע נגד שחרור האסירים, גלעד ארדן, ייתקשה לטעון שנתניהו נוקם בו כעת על הצבעתו. זאת לאחר שרק השבוע הוא זכה לתוספת סמכויות בתחומי ההגנה על העורף השבוע, חרף הצבעתו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץצילום: אורן נחשון

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ