מצבו של הרב עובדיה יוסף קשה; סובל מקריסת מערכות

הצוות הרפואי בבי"ח הדסה עין כרם החליף הלילה את קוצב הלב הזמני של מנהיגה הרוחני של ש"ס המורדם ומונשם זה שלושה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מצבו של הרב עובדיה יוסף, המאושפז זה היום השלישי בבית החולים הדסה עין כרם מוסיף להיות קשה אך יציב והוא עדיין מורדם ומונשם. צוות הרופאים המטפלים החליף הלילה את קוצב הלב הזמני של הרב, שגרם לזיהום - בקוצב זמני אחר. הטיפול הרפואי ברב יוסף כולל כעת תמיכה במערכות בגופו שתפקודם כשל או נחלש.

מצבו של מנהיגה הרוחני של ש"ס הידרדר אתמול בצהריים כשזוהו כשלים של כמה מערכות בגופו. בחשבון הפייסבוק של בית הרב נכתב זמן קצר לאחר מכן כי הרופאים נלחמים על חייו. כל בני משפחתו של הרב יוסף נמצאים לידו בימים האחרונים, אך חלקם הצטרפו אתמול לתפילה בישיבת אור החיים בירושלים בה השתתפו אלפי אנשים.

בעשרות אתרים בישראל ובעולם, שמחות בית השואבה המיוחדות לחול המועד סוכות הפכו משלשום לתפילות המוניות להחלמתו של הרב. מאז יום ראשון, אז אושפז, עבר הרב סדרה של טיפולים דחופים בבית החולים – דיאליזה בשל כשל בתפקוד הכליות והשתלת קוצב לב זמני.

תפילה לשלומו של הרב יוסף, אמש בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

מצבו של הרב יוסף, לו מלאו 93 לפני שבוע הידרדר בחודשים האחרונים במהירות, והוא אושפז לסירוגין בבית החולים בשל בעיות רב מערכתיות. הוא אושפז בין היתר בשל בעיות בלבו, זיהום בגופו, בעיות בכליות, בריאות ובעיות גב. הוא נותח פעמיים ועבר פרוצדורות רפואיות מרובות.

חרף מצבו הבריאותי, בשבוע שעבר הוא הובא בין האשפוזים לבית הכנסת יוחנן בן זכאי ברובע היהודי, שם נערך טקס ההכתרה של בנו הרב יצחק יוסף כרב הראשי הספרדי לישראל. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ