הרב עובדיה יוסף נושם באופן עצמאי

השיפור הגיע בתום 11 ימים שבהם נעזר במכונת הנשמה. הקרדיולוג המטפל ברב הבהיר כי מצבו עדיין קשה, אך הוסיף: "בינתיים זה נראה לא רע”

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

יום לאחר ששב להכרה מלאה, החל היום (חמישי) הרב עובדיה יוסף לנשום בכוחות עצמו - לאחר 11 ימים שבהם נעזר במכונת הנשמה. עם זאת, לדברי הפרופ’ דן גילון, הקרדיולוג המטפל ביוסף בהדסה עין כרם, על אף השיפור, לא חל שינוי בהגדרת מצבו של הרב כקשה עד קשה מאוד.

“צינור ההנשמה הוצא כדי לנסות שהרב יוכל לנשום באופן עצמאי”, אמר גילון. “בינתיים זה נראה לא רע. הרב באמת כבר בהכרה מלאה ומתקשר, עם קושי מסוים בדיבור שנובע מזה שהיה לו צינור הנשמה במיתרי הקול אבל בהחלט הוא רואה את הסביבה, מגיב לסביבה ואפילו מצליח לבטא כל מיני דברים שהוא רוצה לבטא".

גילון הוסיף כי "למעשה מדובר בניסיון. ואנחנו נצטרך לראות בשעות הקרובות ועד יומיים־שלושה לפחות לראות איך הוא מסתדר. האפשרות שהוא יצטרך מחדש להכניס צינור הנשמה לתמיכה נשימתית, היא סבירות לא נמוכה. נעשה כל מאמץ שלא לעשות את זה. אם זה ייעשה זה לא אסון. זה דבר שקורה הוא לא נדיר אבל עצם העובדה שאפשר להוציא את הצינור זה סימן שאנחנו רואים כטוב".

תפילה לשלומו של הרב עובדיה יוסף בישיבת אור החיים בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

אתמול שב יוסף להכרה מלאה, בעקבות שיפור משמעותי שחל במצבו. רופאו של הרב אישר כי הוא היה עטור תפילין אתמול במחלקה לטיפול נמרץ. מקורביו מסרו כי הרב אף הצליח לברך בעצמו על התפילין בטרם כרכו אותם סביב ידו וראשו.

הרב יוסף אושפז לפני כשבוע וחצי והורדם לפני כתשעה ימים. בימים האחרונים צומצם עירוי החומרים המרדימים לגופו של הרב, והרופאים המתינו לתגובות מצדו, שהגיעו בהדרגה מאז שבת האחרונה. מאז יום ראשון עבר הרב בן ה-93 סדרה של טיפולים דחופים בבית החולים, בהם דיאליזה בשל כשל בתפקוד הכליות והשתלת קוצב לב זמני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ