יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי הזמין הבוקר (שני) את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג לפגישת עדכון על פרטי המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. קרי יזם את הפגישה רק אתמול, והיא תואמה לפנות בוקר. שר החוץ עדכן את הרצוג באריכות על פרטי המשא ומתן.

לדברי הרצוג, "קרי נראה נחוש יותר מכל מתווך בעבר להגיע להסדר והבעתי בפניו את הערכתי לעבודה החשובה שהוא ממלא". הרצוג התרשם מדברי קרי שיש סיכוי לצמצם את הפערים הניכרים בין הצדדים ולהגיע להסכמה. "אנחנו נמצאים ברגע היסטורי של קבלת החלטות. אני סבור שאין לנו אלטרנטיבה אחרת מלבד היפרדות מהפלסטינים וכינון שתי מדינות. כל דרך אחרת תוביל למדינה דו־לאומית שתהווה סוף לחזון הציוני ולעצמאות המדינה הפלסטינית".

בפגישה הבהיר הרצוג לקרי שמפלגת העבודה בהנהגתו תתמוך ביוזמה מדינית שתקדם הסכם. "חזרתי ואמרתי כי יש רוב בכנסת להסדר בתמיכת האופוזיציה והדגשתי כי אנו רואים חשיבות עליונה בהסדרי ביטחון שיבטיחו את היכולת של ישראל להגן על אזרחיה ומניעת זכות השיבה של פליטים פלסטינים לשטחי ישראל".

הרצוגצילום: אוליבייה פיטוסי

הרצוג הוסיף שקשה להעריך מתי יונח על השולחן המתווה הסופי אך אמר כי הכדור כעת בידיים של ראש הממשלה נתניהו והנשיא הפלסטיני עבאס. "שני המנהיגים יצטרכו להחליט אם הם מסוגלים להוביל מהלך היסטורי ואמיץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ