הכנסת אישרה: עד חמש שנות מאסר למפיצי תמונות מיניות ללא רשות

הצעת החוק של ח"כ יפעת קריב מרחיבה את החוק למניעת הטרדות מיניות, כך שאנשים שתמונותיהם יופצו ברשת ללא הסכמתם יוכרו כנפגעי תקיפה מינית

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

אדם שיפיץ באינטרנט תמונות מיניות של אדם אחר ללא רשותו יהיה חשוף לעונש של עד חמש שנות מאסר, כך אישרה הערב (שני) מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית.

ההצעה שאושרה מרחיבה את החוק למניעת הטרדות מיניות, כך שיכלול מקרים שבם הפצת תמונותיו של אדם בכפייה וללא ידיעתו או הסכמתו, ייחשבו הטרדה מינית, שדינה עד חמש שנות מאסר. העבריין ייחשב עבריין מין והנפגעת תוכר כנפגעת הטרדה מינית.

הצעת החוק של ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) הוגשה לפני כשנה בעקבות מקרה שבו אשה צולמת מקיימת יחסי מין עם בן זוגה, ולאחר שנפרדו הופצו הסרטונים באפליקציית הוואטספ לעשרות אלפי אנשים.

"בימים אלה אנו עדים לעוד ועוד מקרים של תקיפות מיניות שתועדו ומופצים בציבור ללא מעצורים וללא גבולות", אמרה קריב, "ההתערבות החקיקתית הזאת היא הכרחית ותעזור להילחם בתופעה המזעזעת של 'אונס וירטואלי'. ברור לנו שקצב החקיקה מאחר תמיד את המציאות הטכנולוגית והווירטואלית שבה אנו חיים. זה חוק פורץ דרך גם בהיבט החקיקתי וגם בהיבט הנורמטיבי והערכי. זה הישג גדול לקורבנות של עבירות מין".

קריב הוסיפה כי חשוב להבין שהפצת הסרטים והתמונות אינה בגדר מעשי קונדס אלא עשויים להרוס את חייהן של נערות צעירות. "חלקן מפתחות לאחר מכן רצון להתאבד או שהופכות בעל כורחן לכוכבות פורנו", הסבירה," זו תופעה מסוכנת שצריך לעקור מהשורש ואני שמחה שגם כנסת ישראל חושבת כך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ