ועדה חסויה בכנסת תקיים דיון בפרשה שמטלטלת את צמרת המשטרה

ועדה המפקחת על פעילות המשטרה תקיים דיון בנושא, במסגרתו יזומנו כנראה בכירים בארגון, וייתכן שאף המפכ"ל דנינו עצמו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הפרשה שמטלטלת את צמרת המשטרה תגיע לדיון בוועדת משנה חסויה בכנסת: הוועדה המפקחת על פעילות המשטרה תקיים דיון בפרטי הפרשה. לצורך מתן תשובות בפרשה היא צפויה לזמן לדיון בכירים במשטרה וייתכן שגם את המפכ"ל יוחנן דנינו. טרם נקבע מועד לקיום הדיון.

יו״ר הוועדה, ח"כ מירי רגב (ליכוד), סירבה להתייחס למהות הדיון אך אמרה כי "זוהי פרשה חמורה שיש לבדוק אותה. כוועדה שמפקחת על פעילות המשטרה אני מתכוונת לעמוד מקרוב אחר ההתפתחויות בה". היא הוסיפה כי "בגלל רגישות הנושא נצטרך לבחון את המסגרת שבה ייבדקו הדברים".

אמש פרסם דובר המשטרה הודעה מיוחדת ולפיה "אין בפרשה נקודתית זו או אחרת כדי להטיל דופי בארגון שלם". בהודעה, שנשלחה לכתבי הפלילים ולמערכות התקשורת, נכתב כי "בהמשך לדיווחים בחלק מאמצעי התקשורת המתייחסים בימים האחרונים לנושא 'פרשה חמורה' ועל טלטלה במשטרת ישראל, אנו קוראים לכתבים בפרט ולגורמים אחרים בכלל להימנע מיצירה מלאכותית שכולה אווירה המלווה בפיזור רמזים כביכול הנוגעים לגורמי פיקוד במשטרת ישראל. דיווחים מעורפלים ומרומזים אלה, המתמרנים במגבלות של צווי איסור פרסום, עושים הכללות אשר בינן ובין המציאות אין ולא כלום".

עוד צוין בתגובה כי "משטרת ישראל מונה 30 אלף שוטרים ומפקדים מסורים ונחושים העושים מלאכתם נאמנה בשירות הציבור. משטרת ישראל מבקשת להבהיר לציבור כי אין בפרשה נקודתית זו או אחרת, כפי שהוכחנו כבר בעבר, כדי להטיל דופי בארגון שלם ולבטח שלא לטלטל ארגון באמצעות אמירות דרמטיות של כתבים שונים. טוב יהיה אם יינתן לרשויות המוסמכות להגיד את דברן בבוא העת, ולהימנע מחרושת שמועות מיותרות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ