השר אריאל יוזם עצרת תפילה נגד הממשלה במחאה נגד התהליך המדיני

בעצרת, שתיערך מול הכותל, צפויים להשתתף הרבנים דרוקמן ואליהו. בעבר תקפה הבית היהודי את לבני על החלטת הממשלה לשחרר אסירים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

השר אורי אריאל, מנהיג תקומה – הפלג הנצי של הבית היהודי - מתכנן לקיים ביום חמישי הקרוב עצרת המונית מול הכותל נגד המהלך המדיני שמקדמת ממשלת נתניהו.

במכתב שהפיץ קורא אריאל לציבור להשתתף בעצרת "תפילה וזעקה מול הכותל, שריד בית מקדשנו, על הסכנות המדיניות הגדולות לארץ ישראל ועל האסונות שפוקדים את עמנו, בעיקר ילדים, בשבועות האחרונים". התפילה צפויה להתקיים במעמד בכירי רבני הציונות הדתית, בהם הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור והרב שמואל אליהו.

אין זו הפעם הראשונה בשבועות האחרונים שבה יוצאת מפלגת הבית היהודי נגד מדיניות שמקדמת הממשלה שבה היא חברה. בסוף השבוע פרסמו בבית היהודי הודעה שמאשימה את ציפי לבני בכך שהיא דוחפת את נתניהו לקיום משא ומתן עם הפלסטינים, ושבגללה משחררים רוצחים מכלאם.

אורי אריאלצילום: עופר וקנין

בסוף אוקטובר פרסמה המפלגה הודעה לעיתונות, שבה תקפה בחריפות את שרת המשפטים ציפי לבני והאשימה אותה באחריות לשחרור האסירים הביטחוניים הפלסטינים במסגרת המשא ומתן המדיני. "שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת חמור ביותר. עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה" - לשון ההודעה.

מנגד, בתנועה וביש עתיד תקפו את שרי המפלגה, נפתלי בנט, אורי אריאל ואורי אורבך בחריפות וטענו שהשלושה היו שותפים להחלטת הממשלה לשחרורם של האסירים וכי המהלך נבע מהתנגדותו של בנט להקפאת הבנייה בהתנחלויות, כמחווה ישראלית שתאפשר את קיומו של המשא ומתן עם הפלסטינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ