אריאל: ההזמנה לתפילה נגד הסכם נשלחה בניגוד להסכמתי

בהודעה שפרסמה לשכת השר נטען כי אף שאריאל תומך באירוע, שצפוי להתקיים במעמד בכירי רבני הציונות הדתית - הוא לא יזם אותו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, הודיע הערב (שלישי) כי מארגני התפילה נגד ההסדר המדיני, הצפויה להיערך ביום חמישי הקרוב, עשו שימוש בכתובת הדואר האלקטרוני שלו בניגוד להסכמתו. בהודעה שפרסמה הערב לשכת השר נטען כי אף שאריאל תומך באירוע, הוא לא יזם את עצרת התפילה בכותל ולא ברור אם הוא מתכוון להשתתף בה.

"השר קיבל פניה מהמארגנים והביע את הסכמתו לפרסם את תמיכתו בעצרת התפילה כנגד הסכנות בתוכניתו של מזכיר המדינה, ג'ון קרי", הבהירה לשכת השר. מהלשכה נמסר עוד כי "מארגני התפילה הוציאו מייל דרך מערכת ניוזלטר בשם כתובת המייל של שר השיכון ללא אישור, ממנו השתמע כאילו השר ארגן את התפילה - ולא כך. לשכת השר העבירה היום למארגנים את מורת הרוח מנוסח המייל שהופץ".

בהודעה שהופצה מכתובת הדואר האלקטרוני של אריאל בכנסת, נכתב כי השר קורא לציבור להשתתף בעצרת "תפילה וזעקה מול הכותל, שריד בית מקדשנו, על הסכנות המדיניות הגדולות לארץ ישראל ועל האסונות שפוקדים את עמנו, בעיקר ילדים, בשבועות האחרונים". התפילה צפויה להתקיים במעמד בכירי רבני הציונות הדתית, בהם הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור והרב שמואל אליהו.

השר אריאלצילום: עופר וקנין

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, מתחה היום ביקורת נוקבת על אריאל, בעקבות השתתפותו בתפילה נגד מדיניות הממשלה שבה הוא חבר. "בזמן שהוא יושב על כיסא שר השיכון, מזרים מיליונים להתנחלויות, מצמיח אינספור מכרזים לבנייה בשטחים וכמות נאה של ג'ובים לעסקני הבית היהודי, אורי אריאל החליט לארגן עצרת תפילה בכותל נגד הממשלה", אמרה. "אותה ממשלה שעצם ישיבתו בה היא שמאפשרת לו לעשות את כל זה".

לדברי גלאון, "הייתי אומרת שההתנהלות הביזיונית הזאת, בצירוף העובדה שאת התפילה הגדולה יובילו הרבנים הקיצוניים דב ליאור, חיים דרוקמן ושמואל אליהו, חושפת את פרצופם האמתי של אריאל ומפלגתו. אבל האמת היא שאין כאן שום חידוש. אנחנו כבר יודעים שהשרים וחברי הכנסת של הבית היהודי הם לא רק קבוצה קיצונית ומשיחית שמקדמת מתוך הממשלה חזון אפרטהייד מפחיד, אלא גם, ואפילו בעיקר, חבורה צבועה וחסרת בושה, שיושבת כבר שנה על מוקדי הכוח הכלכליים – משרד השיכון, הכלכלה, ועדת הכספים ומנהל מקרקעי ישראל, ומפגינה בכל הזדמנות נגד החלטות של הממשלה שהיא עצמה שותפה להן".

זוהי אינה הפעם הראשונה בשבועות האחרונים שבה יוצאת מפלגת הבית היהודי נגד מדיניות שמקדמת הממשלה שבה היא חברה: בסוף חודש אוקטובר פרסמה המפלגה הודעה שמאשימה את שרת המשפטים, ציפי לבני, בכך שהיא "דוחפת" את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקיים משא ומתן עם הפלסטינים, ושבגללה משוחררים אסירים רוצחים. "שחרור המחבלים בתמורה לזכות המפוקפקת של ציפי לבני להיפגש עם עריקאת חמור ביותר. עם כל הכבוד, עצירת שחרור הרוצחים חשובה אפילו יותר מהצדקת קיומה של לבני בממשלה", נכתב ההודעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ