הבית היהודי נגד ליברמן: הוא מזגזג. שיחליט אם הוא בן-ארי או לבני

שר החוץ: "ההבדל ביני לבין בנט - אהיה מוכן לפנות את ביתי במסגרת הסדר קבע". בבית היהודי האשימו בעילום שם: הוא מתמכר לליטופים האמריקאים

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

בכירים בבית היהודי תקפו הבוקר (ראשון) את שר החוץ אביגדור ליברמן על רקע דבריו בימים האחרונים נגד יו"ר המפלגה נפתלי בנט ובעד יוזמתו המדינית של שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי. "ליברמן מזגזג", אמרו הבכירים בבית היהודי. "אנחנו מקווים שנסיעת הזיגזג שלו תיעצר בקרוב ואז נדע אם הוא יותר קרוב בדעותיו למיכאל בן-ארי או לציפי לבני".

בבית היהודי אמרו כי דבריו של ליברמן בזכות היוזמה האמריקאית נובעים "מהלחץ שהוא נמצא בו בעקבות הקטסטרופה האלקטוראלית שלו בבחירות האחרונות". לדברי הבכירים, ליברמן איבד 70 אחוז מהתמיכה בציבור והוא "פוחד מנפתלי בנט". בבית היהודי הוסיפו כי ליברמן ניסה את הקו הלאומי כדי למצב עצמו כמנהיג הימין אך לא הצליח, לא רוצים לקבל אותו בליכוד וכעת הוא מחפש את דרכו "ומאגף משמאל את ציפי לבני". הבכירים בבית היהודי אמרו עוד: "ליברמן נהנה מאוד מהליטופים האמריקאים ומתמוגג מהנאה. נמשיך לעמוד על האינטרס הישראלי ולא נתמכר לליטופים אמריקאים כי ביטחון תושבי ישראל חשוב לנו ממחמאות האמריקאים".

בריאיון לגלי צה"ל, דחה ליברמן את הטענה כי שינה את עמדותיו המדיניות. "ליברמן הוא אותו ליברמן. תתייחסו לעובדות לא לדימויים ולדעות קדומות", אמר שר החוץ. "אני לא חושב שאני פועל באופן מתון ופייסני. אני מתנהל באופן ריאליסטי ופרגמטי. אין פה משהו חדש. 'המבוגר האחראי', 'הצעיר הבועט' - כל הסטיגמות האלה מיותרות".

ליברמן הוסיף כי יהיה מוכן לפנות את ביתו בהתנחלות נוקדים במסגרת הסדר מדיני. "יש הבדל עצום ביני לבין בנט - אני אהיה מוכן לפנות את ביתי בנוקדים, במידה שאאמין שבאמת מדובר בהסדר קבע שמבטיח את כל האינטרסים הישראליים".

ליברמן, שלשום בכנס במלון הילטון בתל אביבצילום: דודו בכר

שר החוץ הביע שלשום (שישי) תמיכה במהלכים המדיניים שמוביל שר החוץ האמריקאי, ג'ון קרי, ואמר כי הם יאפשרו לנהל משא ומתן ישיר עם הפלסטינים. ליברמן גם תקף את שר הכלכלה, נפתלי בנט, בעקבות דבריו על קרי, ואמר כי למרות איומיו, הוא לא ימהר לעזוב את משרתו.

ליברמן נאם בכנס של המועדון המסחרי והתעשייתי במלון הילטון בתל אביב ואמר כי הוא "שומע תחרות מי יותר בוטה ויותר מתלהם נגד ג'ון קרי. אני רוצה להבהיר - קרי הוא ידיד אמת של ישראל. מה החוכמה בלהפוך ידידים לאויבים?", תהה ליברמן. שר החוץ הדגיש כי "ג'ון קרי מוביל את התהליך בצורה נכונה. אנחנו מייצרים עכשיו עקרונות מול האמריקאים כדי לנהל על בסיסם משא ומתן ישיר עם הפלסטינים".

ליברמן הוסיף: "אנחנו לא מסכימים עם קרי על כל דבר. גם זה לא חדש. קרי לא פעיל בגוש אמונים ויש לו זכות לדעה אחרת מזו של הבן-דוד נפתלי בנט שמתלהם". הוא מחה על ריבוי ההתבטאויות של בנט: "על כל דבר יש לו הערות", אמר ליברמן, ורמז כי למרות הצרותיו, בנט לא ימהר לוותר על תפקידו. "אני רואה את בנט רק למיקרופונים אבל לא רואה אותו רץ לאופוזיציה. יש הבדל בין הצהרות לכוונות. הוא לא יתנדב לעזוב את שלל תפקידיו". למרות הדברים הקשים שאמר על שותפו לממשלה הדגיש ליברמן כי "אין אופציה להחליף את הקואליציה. אנחנו לא ניתן יד לשינויים קואליציוניים וההתלהמות לא עוזרת - צריך להרגיע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ