נשיא הפרלמנט האירופי: חברי הבית היהודי - קיצונים שמגיבים כך לכל ביקורת

יום לאחר שחברי המפלגה נטשו את מליאת הכנסת במחאה על נאומו, מגיב הבכיר האירופי: "הופתעתי ונפגעתי. גם ג'ון קרי הותקף בדרך דומה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מרטין שולץ, נשיא הפרלמנט האירופי, דוחה את הביקורת על הנאום שנשא אתמול (רביעי) בכנסת, במהלכו נטשו חברי הבית היהודי את המליאה. לדברי שולץ מבקריו הם קיצוניים שאינם מסוגלים לקבל ביקורת על ישראל.

"הצגתי בכנסת את העמדה של הפרלמנט האירופי", אמר לעיתון הגרמני "די ולט", "מטבע הדברים, אני לא יכול לומר רק דברים שלכולם יהיה נעים לשמוע, אלא עלי להציג גם את הדברים השנויים במחלוקת. הופתעתי ונפגעתי מהתגובה הקשה, משום שהנאום שנשאתי היה פרו־ישראלי. האנשים שהפריעו לנאום שלי משתייכים למפלגה קיצונית, שמגיבים כך על כל ביקורת שמפריעה להם. גם ג'ון קרי הותקף בדרך דומה".

שולץ נאם אתמול בכנסת בגרמנית. בין היתר, אמר: "צעיר פלסטיני שאל אותי למה ישראלי יכול להשתמש ב-70 ליטר מים ביום ופלסטיני רק ב-17. לא בדקתי את הנתונים, אני שואל אתכם אם זה נכון". חברי סיעת הבית היהודי נטשו את המליאה במחאה. השר נפתלי בנט כינה את דבריו "תעמולה שקרית".

במהלך נטישת חברי הבית היהודי התפתחו חילופי דברים בין חברי הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) ואורית סטרוק (הבית היהודי). "את מזהמת את הכנסת", הטיח הורוביץ בסטרוק, "המושג שלום זר לך, את אשת מלחמה. כל קיומך נשען על סכסוך וכיבוש. את הובלת אותנו לבידוד". סטרוק השיבה "אני לא הפרעתי למר שולץ בגלל שהוא דיבר על שלום, אלא משום שהוא הכפיש את מדינת ישראל ואמר עלינו שקרים שלא היו ולא נבראו. כשיורקים עלינו אנחנו לא אומרים שזה גשם אלא שומרים על כבוד העם היהודי ומדינת ישראל". צפו בעזיבת חברי הבית היהודי בזמן הנאום:

מאוחר יותר כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו: "לא נבליג על שקרים. עומד יו"ר הפרלמנט האירופאי, גרמני במוצאו, ונואם בכנסת ישראל, שני שקרים בוטים: 'פלסטיני זכאי ל־17 ליטר מים לעומת ישראלי שזכאי ל-70 ליטר מים ליום', 'ישראל מטילה מצור על עזה' (זה אחרי שגירשנו 8,000 יהודים מעזה ובתמורה ירו עלינו רבבות טילים). לצערי, אף אחד לא טרח למחות או להעמיד אותו על טעותו. לא אקבל הטפת מוסר שקרית נגד עם ישראל בכנסת ישראל. בטח לא בגרמנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ