אורח בכנסת ליועמ"ש: ח"כ זועבי איימה עליי, הסר חסינותה

זועבי תקפה את דובר "הפורום לגיוס העדה הנוצרית" בעקבות תמיכתו בהצעה המבדילה ערבים נוצרים ממוסלמים: "נראה אותך אומר את זה בכפרים ערביים"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

דובר "פורום גיוס העדה הנוצרית" שהתארח בשבוע שעבר בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה להסיר את חסינותה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד), לאחר שלטענתו איימה עליו במהלך הדיון.

הדיון עסק בהצעת חוק שנויה במחלוקת של ח"כ יריב לוין (הליכוד), הדורשת לכלול נציג ערבי-נוצרי לצד נציג ערבי-מוסלמי בוועדה לשוויון הזדמנויות בתעסוקה. לוין הבהיר כי ההצעה נועדה לבדל את האוכלוסיה הנוצרית בישראל מהקהילה הערבית המוסלמית. הדובר שאדי חלול הביע תמיכה בהצעה וספג ביקורת נוקבת מצד הח"כים הערבים שהשתתפו בדיון. "לעדה הנוצרית זכות לייצוג עצמאי בכל עניין, בוודאי שבתחום התעסוקה. אין לכפות על הנוצרים הישראלים ייצוג באמצעות ערבים מוסלמים, כשם שאין לכפות על ערבים מוסלמים ייצוג על ידי יהודים", אמר חלול.

ח"כ זועבי בהפגנה בחיפה, בשנה שעברהצילום: רמי שלוש

זועבי הטיחה בחלול טענות קשות, בעברית ובערבית. "פחדן, נראה אותך מסתובב ואומר את הדברים בכפר כנא ובנצרת", קראה לעברו זועבי בערבית, ולאחר מכן הוסיפה "אתה יכול להגיד את הדברים האלה פה בכנסת, אבל בכפרים הערביים אתה לא יכול, כי אתה פחדן ואתה לא מייצג".

פרקליטו של חלול, עו"ד אורי שנהר, כתב לוינשטין כי זועבי "איימה על מרשי שייפגע פיזית ואולי אף יירצח אם יביע את עמדתו בישובים הערבים. לדבריה, תושבי היישובים הערבים ייתנו לו 'תגובה ראויה'. תגובה ראויה זו היא בהכרח תגובה אלימה ואולי אף רצחנית, שכן היא אמורה לגרום לו פחד שבעקבותיו לא יעז לומר את הדברים". שנהר הודיע לוינשטיין כי הוא מבקש להגיש קובלנה פלילית נגד זועבי.

ח"כ רוברט אילטובצילום: מיכל פתאל

היום תקיים מליאת הכנסת דיון בהצעה לסדר בנושא, שהגיש יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב. "ההתבטאויות של זועבי חמורות", אמר אילטוב. "מליאת הכנסת צריכה לדון בדברים שלה ושל החכי"ם הערבים שאמרו שגיוס לצה"ל הוא הכרזת מלחמה על המיעוטים". לדבריו, "בפנייה של חלול יש הרבה מאוד צדק. אם ח"כ תוקף מישהו שלא בגדר דיון ציבורי נורמלי, אין ספק שיש מקום להסיר את חסינותו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ