מאיר שטרית הודיע שיתמודד על נשיאות המדינה

הח"כ והשר לשעבר יצטרף למועמדים ריבלין, בן אליעזר, שכטמן ודורנר וירוץ לתפקיד בתמיכת לבני וחברי התנועה: "אם אחשוב שאין לי סיכוי, לא אתמודד"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת והשר לשעבר מאיר שטרית (התנועה) הודיע היום (שני) כי יציג את מועמדותו לנשיאות המדינה. "החלטתי להציג את מועמדותי לנשיאות כי אני חושב שיש לי סיכוי", מסר. "אם אחשוב שאין סיכוי, לא אתמודד".

מאחורי מועמדותו של שטרית יתייצבו ששת חברי הכנסת של התנועה. יו"ר המפלגה, ציפי לבני, מסרה היום: "החלטנו לתת למאיר שטרית את חתימותינו ולאפשר לו את ההתמודדות. השאלה היא לא לאיזו סייעה יש יותר מנדטים, אלא מיהו המועמד הראוי. אני תומכת במועמדותו של שטרית בלב שלם".

שטרית החל את דרכו הפוליטית כראש מועצת יבנה ובהמשך ראש העיר. במשך כ-20 שנה כיהן כחבר הכנסת מטעם הליכוד. כאשר הקים אריאל שרון את קדימה ב-2005 הצטרף אליו, ובמערכת הבחירות האחרונה חבר למפלגתה של לבני. שטרית כיהן בין היתר כשר האוצר, הפנים, החינוך, המשפטים והשיכון.

שטרית בכנסת לצד המתחרה, ח"כ ראובן ריבליןצילום: אמיל סלמן

ביולי האחרון דווח ב"הארץ" כי שטרית שוקל לרוץ לנשיאות ומאמין כי סיכוייו לזכות בתפקיד בהצבעה חשאית גבוהים. שטרית אמר אז ל"הארץ": "אני שוקל להתמודד על תפקיד נשיא המדינה. אני לא חושב שאני פחות טוב מהמועמדים האחרים, אין אף מועמד אחר שצבר ניסיון ותפקידים כמו שיש לי".

שטרית מצטרף לארבעה מועמדים שהודיעו שיתמודדו על התפקיד: חברי הכנסת ראובן ריבלין (הליכוד) ובנימין בן אליעזר (העבודה), חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן ושופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר. מלבדם הוזכרו כמועמדים אפשריים השר סילבן שלום והשרים לשעבר דליה איציק, נתן שרנסקי ודוד לוי, אך איש מהם טרם הודיע רשמית כי יתמודד על התפקיד.

בנוסף הועלתה אפשרות להארכת כהונתו של הנשיא שמעון פרס, כחלק מיוזמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבחירת הנשיא על ידי הציבור בבחירות ארציות. מקור בליכוד אמר ל"הארץ" כי "נתניהו לא מרוצה מהגלריה הנוכחית של המועמדים. הוא לא רוצה לראות את רובי ריבלין בתפקיד, ומאוד לא רוצה לראות את סילבן שלום כנשיא". בהקשר זה נפוצה בכנסת שמועה לפיה נתניהו עצמו מעוניין להתמודד על התפקיד בתום כהונתו כראש הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ