הבית היהודי ויש עתיד קרובות להסכם על חוק הגיוס

בשתי המפלגות העריכו אמש שנמצא שביל הזהב שיביא לאישור החוק היום בוועדת שקד. "חילוקי הדעות בדרך לפתרון, חזרנו לשגרה", אמר ח"כ מהבית היהודי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ו ניהלו אתמול (שני) משא ומתן בניסיון לגבש הסכמות שיאפשרו לאשר היום באופן סופי את חוק הגיוס בוועדת שקד. בימים האחרונים הבהירו בבית היהודי שנוסח החוק הקיים סותר הבנות שהוצגו בהסכמים הקואליציוניים, בעיקר בכל הנוגע לאחריות של הישיבות לגיוס הצעירים החרדים.

"המטרה שלנו היא לעודד ישיבות שמקדמות גיוס של תלמידיהן, ולא לפגוע בישיבות שלא פועלות באופן אקטיבי כדי להגדיל את מספר המתגייסים", אמר גורם בבית היהודי. ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) הבהירה כבר שלשום בדיוני ועדת החוקה של הכנסת שבכוונתה להסכמים הקואליציוניים.

גורמים המעורים במגעים בין המפלגות טענו שהרקע למתיחות הוא סעיף "נסתר" שאישרה הממשלה במסגרת החוק שגיבשה ועדת פרי כבר לפני חודשים אחדים, המטיל סנקציות כלכליות על ישיבות שלא יעמדו ביעדי הגיוס כבר בתקופת הביניים - עוד לפני כניסתן לתוקף של הסנקציות הפליליות ב–2017. הסעיף הזה, שכמעט נשכח, לא הוזכר בעימות שבין המפלגות עד הימים האחרונים. למרות חילוקי הדעות, בבית היהודי וביש עתיד העריכו כי נמצא שביל הזהב שיאפשר את אישור נוסח החוק בסופו של דבר והבהירו שלא מדובר באולטימטום או בעימות דרמטי. "חילוקי הדעות בדרך לפתרון, חזרנו לשגרה", אמר ח"כ בבית היהודי. ח"כ אחר אמר כי "המטרה שלנו היא לא לשרוף את המועדון. אנחנו עמלים על תיקון שורה של סטיות מההסכם הקואליציוני ובינתיים נראה שאפשר להיות אופטימיים".

דיון בוועדת שקד, בחודש שעברצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ